انواع دستگاه تولید دوخت پرفراژ نایلون نایلکس

دستگاه تولید نایلون

چه دستگاه هایی در خط تولید انواع نایلون و نایلکس کاربرد دارند؟ دستگاه تولید نایلون عریض چه تفاوتی با ماشین آلات تولید نایلون و نایلکس معمولی دارد؟ دستگاه های دوخت و پرفراژ چه نوع محصولاتی تولید می کنند؟

بسیاری از مشتریان که با ما ارتباط برقرار می کنند کارآفرینان و یا جوانانی هستند که اطلاع خاصی در مورد خط تولید انواع نایلون و نایلکس ندارند. در این مقاله سعی شده است که ماشین آلات اصلی خط تولید نایلون و نایلکس بطور کامل معرفی شده و مختصری نیز در مورد دستگاه های تولید نایلون عریض و سلفون ها صحبت شود. با ما همراه باشید.

دستگاه تولید نایلون عریض

دستگاه تولید نایلون عریض به منظور تولید انواع نایلون های گشاورزی و گلخانه ای و … بکار می رود. این دستگاه از نظر ظاهری با دستگاه های تولید نایلون و نایلکس که در ادامه به تفصیل در مورد آن ها صحبت شده است، تشابه دارد.

اما مشخصات فنی اجزاء آن برای کم عرض ترین نایلون تولیدی نسبت به دستگاه های تولید نایلون و نایلکس نشان دهنده اعداد بزرگی خوهند بود. ویدئو های زیر مربوط به دو نمونه دستگاه تولید نایلون عریض ایرانی و چینی می باشند. مشاهده آن ها می تواند در جهت آشنایی با این دستگاه ها مفید باشد.دستگاه تولید سلفون

سلفون یا همان نایلون بست بندی بعنوان یکی از پر مصرف ترین انواع نایلون است. تفاوت اصلی سلفون و انواع مختلف نایلون در مواد اولیه است. مواد اولیه تشکیل دهنده سلفون پلی پرو پیلن (پ پ) است در حالی که نایلون و نایلکس از مواد پلی اتیلن (پ ای) تولید می شوند.

دستگاه های تولید سلفون از نظر ظاهر شباهت اندکی به ماشین آلات تولید نایلون دارند. در ادامه می توانید ویدئو دستگاه تولید سلفون راد ماشین را تماشا نمایید.


خط تولید نایلون و نایلکس

خط تولید نایلون و نایلکس بطور کلی به منظور تولید انواع نایلون فریزر، نایلون زباله و نایلون دسته دار بکار می رود. البته نایلون فریزر و زباله به دو صورت پاکتی دوخت و برش شده و رولی پرفراژ شده تولید می گردد. دستگاه هایی که در خط تولید نایلون و نایلکس بکار می روند را در ادامه توضیح داده و با کمک از تصاویر و ویدئو های مناسب نحوه کارکرد آن ها را توضیح می دهیم.

دستگاه تولید نایلون

می توان گفت که این دستگاه در حقیقت اکسترودری است که بر اساس ابعاد قالبی که بر روی آن نصب می شود و با کمک کمپرسور هوا بالنی از نایلون را تولید نموده و به کمک موتور نصب شده بر روی برج خود و قلطک ها نایلون را در عرض مشخص تولید نموده و بصورت دو و یا سه لایه و یا تک لایه (بسته به نیاز) رول می نماید.

با توجه به نوع محصول تولیدی ظرفیت و مشخصات دستگاه تولید نایلون متفاوت می باشد. دستگاه تولید نایلون عریض نیز از نظر شکل ظاهری مشابه دستگاه های تولید نایلون و نایلکس معمولی است با این تفاوت که ابعاد آن بسیار بزرگ و مشخصات تولیدی اش نشان دهنده اعداد بزرگی می باشد.

معمولا در خط تولید به ازاء هر نوع محصولی که تولید می شود، یک دستگاه تولید نایلون بکار می رود. یعنی برای تولید نایلون زباله یک دستگاه تولید و برای فریزر و یا دسته دار دستگاه های تولید نایلون مجزا استفاده می شود.  در ادامه شما را به تماشای ویدئو یک نمونه دستگاه تولید نایلون ایرانی دعوت می نمایم.


دستگاه دوخت نایلون و نایلکس

دستگاه دوخت نایلون و نایلکس وظیفه تبدیل رول نایلون تولید شده توسط دستگاه اکسترودر نایلون به انواع محصولات نظیر نایلون فریزر، زباله و یا دسته دار را دارد. به این ماشین صنعتی دستگاه دوخت و برش نایلون نیز گفته می شود. دستگاه دوخت نایلون ایرانی در انواع یک یا دو طبقه و برای دوخت نایلون های عرض 80 و 100 سانتی متر ساخت می گردد. تصویر یک نمونه دستگاه دوخت نایلون و نایلکس دو طبقه عرض 100 سانتی متر ما در ادامه قرار داده شده است.

دستگاه دوخت نایلون و نایلکس دو طبقه ساخت این شرکت بصورت همزمان 4 طاقه نایلون و یا نایلکس را دوخت و برش می زند. سرعت کار بالای این دستگاه سبب شده است که امکان کار در کنار چند دستگاه تولید را داشته باشد. فیلم دستگاه دوخت را در ادامه مشاهده نمایید.


دستگاه پرفراژ نایلون

دستگاه پرفراژ نایلون و یا دوخت رولی به منظور تولید نایلون فریزر و زباله رولی بکار می رود. کاربرد دیگر دستگاه پرفراژ نایلون در خط تولید سفره یکبار مصرف است. دستگاه پرفراژ نایلون به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک توسط تیم فنی راد ماشین طراحی ساخت می شود. تصویر یک نمونه دستگاه دوخت رولی اتوماتیک راد ماشین در ادامه قرار گرفته است.

ویدئو چند نمونه از دستگاه های پرفراژ نایلون زباله و فریزر و همچنین سفره یکبار مصرف نیمه اتوماتیک و اتوماتیک طراحی و تولید شده این شرکت را نیز در ادامه مشاهده نمایید.دیدگاهتان را بنویسید