اهمیت استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی ‏کاغذی

خط تولید ظروف یکبار مصرف خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی از جمله محصولاتی هستند که تحت عنوان محصولات طبیعت دوست نیز شناخته می شوند .

چرا که استفاده از آن ها خطری برای طبیعت نداشته و بعد از استفاده می توان آن ها را به عنوان غذا به دام ها داد.

هم چنین این محصولات به طور کلی جز محصولات تجزیه پذیر می باشند.

استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی چقدر اهمیت دارد؟

استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی از نظر بسیاری از افرادی که در زمینه ی تغذیه فعالیت می کنند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چراکه استفاده از ظروف پلاستیکی در صورتی که برای مواد با درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد می تواند برای سلامتی مضر باشد. مورد دیگری که می توان در مورد پلاستیک ها به آن اشاره کرد این است که آن ها به مقدار بسیار زیادی در طبیعت رها شده اند و هنوز هم اولین پلاستیک مورد استفاده توسط انسان ها از بین نرفته است و این مسئله می تواند مشکلات زیست محیطی زیادی را در پی داشته باشد.

نحوه تشخیص ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی سالم و با کیفیت

زمانی که این نوع از ظروف را خریداری می کنید باید به سطح آن ها نگاه کنید تا دارای سطح یکنواختی باشند. مورد دیگری که نشان از سالم بودن این ظروف دارد این است که زمانی که آن ها را جلوی نور قرار می دهید نباید رگه رگه بوده و یا دارای لکه و تیرگی های مختلفی برروی سطح خود باشند.

چرا استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی باید رواج بیشتری پیدا کند؟

از جمله ویژگی هایی که باعث می شود این نوع از ظروف به بهترین نوع محصولات تبدیل شوند این است که آن ها تجزیه پذیر می باشند. مثلا هنگامی که آن ها توسط افراد مورد استفاده واقع می شوند می توان به جای رها کردن آن ها در طبیعت آن ها را در اختیار دامداران قرار داد تا برای تغذیه ی دام های خود از آن استفاده کنند.

ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی
شکل 1ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی

مرحله ی اولی که برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی کاغذی وجود دارد تولید گرانول گیاهی می باشد. در این مرحله مواد گیاهی را با یکدیگر ترکیب می کنند. در مرحله ی دوم نوبت به تولید ورق های گیاهی می رسد. زمانی که در این مرحله ورق ها تولید شدند با اندازه ی مناسبی به مرحله ی بعد یعنی مرحله ی ترموفرمینگ یا همان مرحله ی تولید انواع مختلفی از ظروف گیاهی منتقل می شوند. مرحله ی سوم مرحله ای است که در آن ورق هایی که دارای اندازه مشخصی می باشند به دستگاه های مخصوص وارد می شوند. این دستگاه ها باعث قرار گرفتن ورق ها تحت دمای 80 و 120 خواهند شد. در این دما ورق ها نرم شده و در نهایت کار قالب دهی، برش و بسته بندی آن ها انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید