برج خنک کننده کولینگ تاور فایبرگلاس مکعبی مدور

برج خنک کننده

آیا با انواع برج های خنک کننده صنعتی آشنا هستید؟ کاربرد کولینگ تاور فایبرگلاس در کدام صنایع می باشد؟ کولینگ تاور های مکعبی و مدور از جنس فایبرگلاس در ایران تولید می شوند.

همانگونه که می دانید سیستم های صنعتی که با روغن های صنعتی کار می کنند، نیازمند خنک کاری می باشند. یکی از دستگاه های مهمی که در سیستم کاری آن روغن در جریان بوده و نیاز به خنک کاری این روغن احساس می شود، دستگاه تزریق پلاستیک است. خنک کاری روغن در دستگاه های صنعتی نظیر دستگاه تزریق پلاستیک و دستگاه پلاستیک بادی معمولا به دو روش امکان پذیر می باشد. استفاده از چیلر دستگاه تزریق پلاستیک و برج خنک کننده.

چیلر های دستگاه تزریق پلاستیک

بطور کلی خنک کاری روغن دستگاه علاوه بر تضمین جلوگیری از بروز خسارات جبران ناپذیر به دستگاه، موجب خنک شدن قالب و به طبع آن سرد شدن محصول تولیدی می گردد. معمولا سرعت خنک کنندگی چیلر در مقایسه با کولینگ تاور بالاتر می باشد. اما قیمت نسبتا بالای چیلر موجب شده است که میزان خرید آن در مقایسه با کولینگ تاور کمتر صورت پذیرد.

انواع کولینگ تاور ها

کولینگ تاور هایی که در صنعت تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند، در دو نوع کولینگ تاور فلزی و کولینگ تاور فایبرگلاس می باشند. برج خنک کننده فلزی ارزان قیمت تر از برج خنک کننده فایبرگلاس می باشد. اما طول عمر و کیفیت کولینگ تاور فایبرگلاس بالا تر است.

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

برج خنک کننده فایبر گلاس در دو نوع مکعبی و مدور طراحی و تولید می گردد. از نظر به روز بودن می توان انواع کولینگ تاور مکعبی را برای خرید به مشتریان توصیه نمود. از جمله نقاط قوتی که برج خنک کننده مکعبی در مقایسه با انواع برج خنک کننده مدور دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در ساختار برج خنک کننده گرد از سیستم آب پاش استفاده می گردد که بواسطه فلزی و متحرک بودن آن طول عمر بسیار پایینی دارد. این در حالی است که کولینگ تاور مکعبی دارای نازل مربعی ثابت بوده که از این رو دارای طول عمر بالاتری است. بطور کلی طول عمر کولین تاور های مکعبی بالاتر از نمونه های مشابه مدور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید