تولیدکننده دستگاه بادی تزریق پلاستیک گرانول ساز و اکسترودر

دستگاه پلاستیک بادی

به نظر شما چه شباهت هایی میان دستگاه های تزریق بادی، تزریق پلاستیک، گرانول ساز و اکسترودر انواع محصولات پلاستیکی نظیر لوله وجود دارد؟ آیا تولیدکننده ای می شناسید که بتواند تمامی این دستگاه ها را بسازد؟

دستگاه هایی که به منظور تولید محصولات پلاستیکی فشرده اعم از تزریقی، بادی و یا اکسترودری طراحی و ساخت می گردند، نقاط اشتراک بسیار زیادی با هم دارند. بطور کلی اجناسی نظیر لوله پلاستیکی، پروفیل و بسیاری از محصولات دارای طول بوسیله دستگاه اکسترودر پلاستیک تولید می پذیرند. دستگاه گرانول ساز نیز در واقع نوعی اکسترودر است که از آن به منظور ذوب و بازیافت محصولات پلاستیکی و تبدیل آن ها به مواد اولیه بهره می برند. دستگاه های تزریق پلاستیک و دستگاه بادی پلاستیک نیز به منظور تولید انواع محصولات پلاستیکی فشرده طراحی شده اند که در ادامه به برخی از محصولاتی که می توان بوسیله هر یک از این ها تولید نمود اشاره خواهیم کرد.

تولیدکننده دستگاه بادی پلاستیک

امروزه صنعت ساخت دستگاه بادی پلاستیک در ایران توسعه قابل توجهی یافته است. از این رو شرکت های متعددی در ایران به طراحی و ساخت انواع دستگاه های تزریق بادی می پردازند. اما دستگاه تزریق پلاستیک در ایران به ندرت و توسط شرکت های معدودی ساخت می شود. دلیل این امر کیفیت و تکنولوژی بالای ماشین آلات تزریقی ساخت شرکت های چینی می باشد.

انواع دستگاه اکسترودر پلاستیک و همچنین دستگاه گرانول ساز با توجه به اینکه ساختار مشابهی دارند در ایران طراحی و ساخت می پذیرند.  راد ماشین انواع دستگاه های مذکور را با کیفیت مناسب ساخته و برای آن ها گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش بیش از ۱۰ سال ارائه می نماید.

دستگاه های بادی پلاستیک

دبه در سایز های مختلف، بطری پلی اتیلن، گالن، خرطومی سیفون، مخازن پلی اتیلن، لوازم بازی نصب شده در پارک ها، بسیاری از ادوات پزشکی و … از جمله محصولاتی هستند که برای تولید آن ها می بایست از دستگاه های بادی پلاستیک با مشخصات مختلف بهره برد. شرکت راد ماشین تولیدکننده دستگاه بادی پلاستیک با ظرفیت واحد اکسترودر و ابعاد گیره متنوع می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک

هماگونه که می دانید دستگاه تزریق پلاستیک با توجه به ظرفیت واحد تزریق و قدرت گیره دسته بندی می گردد. امروزه اکثر ماشین ساز های ایرانی که در گذشته به ساخت دستگاه تزریق پلاستیک می پرداختند، تبدیل به وارد کننده دستگاه تزریق پلاستیک چینی گردیده اند. با وجود این برخی از شرکت های ایرانی دستگاه تزریق پلاستیک تا تناز گیره ۸۰۰ تن طراحی و ساخت می کنند.

سطل، سبد، ظروف آشپزخانه، سطل زباله خیابانی، سپر خودرو، پالت پلاستیکی و بسیاری دیگر از محصولات پلاستیکی را با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک تولید می کنند.

دستگاه اکسترودر پلاستیک

دستگاه اکسترودر پلاستیک به منظور تولید بسیاری از محصولات کاربردی در صنعت پلاستیک بکار می رود. البته ناگفته نماند واحد تزریق دستگاه بادی و تزریق پلاستیک در واقع نوعی اکسترودر می باشد. بطور کلی محصولات پلاستیکی که درای طول هستند، نظیر انواع پروفیل های پلاستیکی، لوله های پلی اتیلن، لوله های خرطومی، داکت و ترانک و بسیاری دیگر از محصولات پلاستیکی کاربردی بوسیله دستگاه اکسترودر پلی اتیلن تولید می گردند.

دستگاه اکسترودر پلیمر شاید در مقایسه با انواع دستگاه تزریق پلاستیک و بادی از کاربرد کمتری برخوردار باشد اما محصولات بسیار پرکاربرد و مهم را می توان با استفاده از آن تولید نمود. قیمت دستگاه اکسترودر پلاستیک بستگی به میزان مواد دهی آن و نوع و ابعاد محصول تولیدی دارد. از این رو برخی از اکسترودر ها ارزان و برخی دیگر بسیار گران قیمت هستند. در ادامه به معرفی برخی از اکسترودر هایی که در ایران ساخت می شوند می پردازیم.

دستگاه اکسترودر لوله پلی اتیلن

دستگاه اکسترودر لوله پلی اتیلن که گاها به دستگاه تزریق پلاستیگ لوله نیز در میان صنعتگران معرفی می شود، در زمره گران قیمت ترین انواع دستگاه اکسترودر می باشد. البته نمونه کوچکتر این دستگاه که به دستگاه اکسترودر لوله برق معروف است از قیمت فروش مناسبی برخوردار است.

دستگاه تزریق پلاستیک لوله

امروزه بسیاری از مردم بر این باورند که تولید تمامی انواع محصولات پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک صورت می پذیرد. از این رو نام های غیر متعارفی نظیر دستگاه تزریق پلاستیک لوله و یا دستگاه تزریق پلاستیک لوله برق به دستگاه های اکستوردر اطلاق می گردند.

دستگاه اکسترودر پی وی سی

سیلندر ماردون مناسب برای تزریق پی وی سی از قیمت فروش نسبتا بالایی در مقایسه با سیلندر ماردون سایر انواع مواد اولیه برخوردار است. از این رو هزینه ساخت دستگاه اکسترودر پی وی سی و به طبع آن قیمت فروش این دستگاه نسبتا بالا می باشد. انواع پروفیل های یو پی وی سی با استفاده از این دستگاه صنعتی تولید می گردند.

تولید دستگاه اکسترودر در انواع مختلف در ایران صورت می پذیرد. اما کیفیت اکسترودر های بزرگ اروپایی بسیار بالاتر از دستگاه های مشابه ایرانی است. معمولا دستگاه های ایرانی در مقایسه با انواع دستگاه اکسترودر چینی از قیمت و کیفیت مناسب تری برخوردار هستند.

دستگاه اکسترودر دو ماردون

این گونه اکسترودر ها به منظور افزایش سرعت کار و حجم مواد دهی نسبت به اکسترودر های تک ماردون طراحی شده اند، در مقایسه با دستگاه های اکسترودر تک ماردون از ظرفیت مواد دهی ۳ برابری برخوردار هستند. دستگاه اکسترودر دو مارپیچ معمولا به دستگاه اکسترودر ماردون دوقلو نیز معروف می باشد. اما لزوما ابعاد ماردون ها یکسان نیست. برخی از این ماشین آلات از حزکت ماردون های هم جهت و برخی دیگر از حرکت ماردو ها در دو جهت متفاوت بهره می برند.

دستگاه اکسترودر گرانول

دستگاه اکسترودر گرانول یا همان دستگاه گرانول ساز به منظور تولید مواد اولیه پلیمری مورد نیاز صنایع پلاستیک از جمله مواد تزریقی، بادی و انواع فیلم ها بکار می رود. دستگاه گرانول ساز عدسی یکی از گران قیمت ترین ماشین آلات گرانول ساز است که در ایران ساخت می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید