خط تولید انواع دبه و بشکه پلاستیکی

خط تولید دبه پلاستیکی

خط تولید دبه و یا بشکه پلاستیکی و همچنین بطری های پلی اتیلن شامل دستگاه های مشابهی می باشد. البته بسته به حجم و وزن محصول مشخصات فنی و تولیدی دستگاه های این خطوط تولید ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

همانگونه که می دانید امروزه بسیاری از مواد شوینده، شیمیایی، لبنیات، روان کننده ها، روغن ها و … درون ظروف پلی ایتلن اعم از بطری دبه و یا بشکه بسته بندی می شوند. البته کاربرد های متعددی را می توان برای دبه ها و انواع بشکه پلاستیکی در صنعت پیدا کرد. از این رو برای مشتریان ما این سوال بوجود می آید که خط تولید این محصولات چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ و آیا می توان ماشین آلات این خطوط تولید صنعتی را در ایران ساخت یا خیر؟ در ادامه به معرفی دستگاه های خط تولید دبه، بشکه و یا بطری پلاستیکی می پردازیم.

دستگاه پلاستیک بادی

دستگاه پلاستیک بادی که گاها به آن دستگاه بادی نیز گفته می شود، اصلی ترین ماشین صنعتی در خط تولید انواع دبه و بشکه پلاستیکی و نیز بطری های پلی ایتلن می باشد. این دستگاه بسته به حجم و وزن محصولی که تولید می کند در انواع دستگاه بادی ۱ لیتری، دستگاه بادی ۴ لیتری، دستگاه بادی ۱۰ لیتری، دستگاه بادی ۲۰ لیتری و بالاتر نظیر دستگاه بادی ۶۵ لیتری و … دسته بندی می شود. بدیهی است که هر اندازه حجم و وزن محصول تولید دستگاه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک همانگونه که در مقالات متعدد این سایت بیان کرده ایم، وظیفه تولید انواع محصولات پلاستیکی فشرده را بر عهده دارد. از آنجایی که بطری، دبه و بشکه درب نیز دارد، به منظور تولید درب از یک و یا چند دستگاه تزریق پلاستیک در خط تولید استفاده می شود. دستگاه تزریق پلاستیک نیز شامل انواع مختلفی می گردد که برای انتخاب دستگاه مناسب می بایست به وزن محصول، تعداد کویته های قالب، ابعاد قالب و برخی موارد دیگر توجه نمود. راد ماشین در زمینه ساخت انواع دستگاه بادی و تزریقی و نیز واردات دستگاه های تزریقی از کشور های چین و تایوان فعالیت دارد.

قالب دستگاه تزریق پلاستیک و بادی

دستگاه های پلاستیک بادی و تزریق پلاستیک هرکدام نیازمند قالبی مناسب برای تولید محصول می باشند. بعبارت دیگر هر محصول پلاستیکی اعم از بادی و یا تزریقی برای تولید علاوه بر دستگاه نیاز به قالب مناسب دارد. بطور کلی شرکت های سازنده و وارد کننده دستگاه های فوق در زمینه ساخت و فروش قالب فعالیت نمی کنند. اما قالب ساز های متعددی را می توان در ایران مشاهده نمود که توان ساخت انواع قالب محصولات پلاستیکی را دارا می باشند.

آسیاب پلاستیک

آسیاب پلاستیک یا خرد کن پلاستیک از جمله اقلامی می باشد که وجود آن در خط تولید ضروری به نظر می رسد. زیرا همانگونه که می دانید تولید ضایعات توسط دستگاه های تزریق پلاستیک و بادی امری قطعی است. از این رو برای بازگردانی این ضایعات به چرخه تولید می بایست از آسیاب پلاستیک استفاده گردد.

چیلر یا برج خنک کننده

برای خنک کاری سیستم هیدرولیک و قالب دستگاه های تزریقی و بادی از این اقلام استفاده می گردد. با توجه به ارزان قیمت تر بودن برج خنک کننده تمایل به خرید آن نسبت به چیلر بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید