دستگاه اکسترودر ورق pp گیاهی ظروف یکبار مصرف

دستگاه اکسترودر ورق دستگاه ظرف یکبار مصرف گیاهی دستگاه ظروف یکبار مصرف

آیا می دانستید دستگاه اکسترودر ورق ظروف یکبار مصرف راد ماشین توان تولید انواع ورق برای ظروف گیاهی و pp را دارد؟ نه نظر شما کاربرد ظروف یکبار مصرف در چه صنایعی است؟

افزایش جمعیت و گسترش بیماری ها سبب شده است که بسیاری از مواد غذایی که توسط انسان مصرف می شوند بصورت بسته بندی ارائه گردند. بسته بندی مواد غذایی بسته به خشکی و تری، پودری و گرانولی و برخی پارامتر های دیگر می تواند متفاوت باشد. امروزه انواع بستی، فالوده، ماست، خامه، پنیر، و سایر انواع لبنیات، قارچ، گوشت چرخ کرده، بال و کتف مرغ و … درون ظروفی بسته بندی می گردند که به ظروف یکبار مصرف معروف هستند. جنس ازن ظروف از پلی پروپیلن می باشد. علاوه بر این ظروف بسته بندی، از انواع ظروف یکبار مصرف گیاهی و یا pp در کاربرد های دیگر نظیر ظرف غذای یکبار مصرف، لیوان یکبار مصرف و … بهره برده می شود. از این رو تولید ظروف یکبار مصرف می تواند سودآوری قابل توجهی داشته باشد. اما خط تولید ظروف یکبار مصرف شامل چه دستگاه هایی می گردد؟ سوالی است که در مقالات مختلف این شات در مورد آن سخن گفته ایم. در این مقاله به تشریح یکی از اصلی ترین دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف خواهیم پرداخت.

دستگاه های مورد نیاز برای تولید ظروف یکبار مصرف

همانگونه که بالاتر بیان شد در دیگر مقالات این سایت در مورد دستگاه ترموفرمینگ سخن گفته ایم. از این رو در ادامه به بررسی دستگاه اکسترودر ورق خواهیم پرداخت.

دستگاه اکسترودر pp

پروسه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلاستیکی به این صورت است که ابتدا از گرانول و یا پودر مواد اولیه ورقی با ضخامت و عرض مشخص تولید می گردد. و در مرحله بعد این ورق به شکل قالب درامده و تولید ظرف صورت می پذیرد. مرحله دوم توسط دستگاه ترموفرمینگ صورت می پذیرد. اما مرحله اول توسط دستگاه اکسترودر و یا همان ورق ساز انجام می گیرد.

دستگاه ورق ساز راد ماشین دو کاره بوده و علاوه بر تولید ورق پلاستیکی یا همان  pp توان تولید انواع ورق گیاهی و یا سلولزی جهت تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی را دارا می باشد. ظرفیت تولید این دستگاه بسته به نوع محصول تولیدی متفاوت است. اما می توان ظرفیت تولید آن را تا ۲۵۰ کیلو گرم در ساعت تخمین زد. ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از نشاسته و خط تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی راد ماشین با استفاده از قطعات و ابزار های وارد شده از کشور های اروپایی و بالاخص آلمان ساخت می پذیرند. از این رو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید