دستگاه بادی و تزریق پلاستیک خط تولید دبه

دستگاه پلاستیک بادی

دستگاه بادی و تزریق پلاستیک سال هاشت که در ایران ساخت و فروش می گردد. در خط تولید دبه پلاستیکی چه دستگاه هایی می بایست وجود داشته باشند؟ وظیفه دستگاه بادی و دستگاه تزریق پلاستیک در این خط تولید چیست؟

دبه پلاستیکی شامل سه بخش می باشد: بدنه دبه، درب و دسته. در برخی از دبه ها نظیر خیارشور دسته بخشی از بدنه می باشد. در برخی دیگر دسته فلزی و در برخی دیگر دسته پلاستیکی می باشد.

تولید بدنه دبه نیازمند دستگاه پلاستیک بادی است. از طرفی جهت تولید درب دبه و دسته پلاستیکی آن می بایست دستگاه تزریق پلاستیک در خط تولید دبه وجود داشته باشد. از این رو بهتر است در تجهیز خط تولید دبه پلاستیکی از دستگاه های تزریق پلاستیک و دستگاه بادی بهره برد. به نظر شما یک دستگاه پلاستیک بادی می تواند تمامی انواع دبه های پلاستیکی را تولید کند؟ تزریق درب و یا دسته دبه با چه دستگاه تزریق پلاستیکی صورت می پذیرد؟ در ادامه می تواند به پاسخ این سوالات برسید؟

دستگاه تزریق پلاستیک بادی

دستگاه تزریق پلاستیک بادی همانند ماشین آلات تزریق پلاستیک معمولی شامل واحد هایی نظیر گیره، کنترل، هیدرولیک و تزریق می گردد. از این ۴ مورد، واحد تزریق و گیره در تعیین نوع دبه هایی که دستگاه می تواند تولید کند، موثر می باشند.

از این رو محصولاتی که یک دستگاه تزریق پلاستیک بادی می تواند تولید کند، بر اساس ظرفیت مواد دهی واحد تزریق و همچنین ابعاد گیره آن مشخص می شوند. در ادامه می توانید با چند دستگاه بادی آشنا شوید.

دستگاه بادی ۱ لیتری

به منظور تولید دبه و بطری های پلی اتیلن و یا هر محصول بادی که حجم آن کمتر از ۱ لیتر می باشد از دستگاه بادی ۱ لیتری استفاده می شود. دستگاه بادی ۱ لیتری می تواند با کلگی دو هد برای افزایش سرعت تولید تجهیز گردد. شیشه شیر نوزاد، قطره چکان و بسیاری دیگر از محصولات و ظروف بادی بوسیله این دستگاه قابل تولید می باشند.

دستگاه بادی ۴ لیتری

می توان گفت کاربردی ترین دستگاه تزریق پلاستیک بادی همین دستگاه است. زیرا انواع محصولات نظیر دبه ماست، دبه ترشی، دبه سرکه، بسیاری از ظروف مواد شوینده و شیمیایی و … بوسیله دستگاه بادی چهار لیتری تولید می شوند. بطور کلی دستگاه تولید ظروف بادی ۴ لیتری با ظرفیت مواد دهی بالاتر توسط شرکت راد ماشین ساخت می شود.

دستگاه تزریق بادی ۲۰ لیتری

دستگاه تزریق بادی ۲۰ لیتری کاربرد هایی نظیر خط تولید دبه خیارشور، دبه و گالن سوخت ومواد شوینده و شیمیایی، تولید انواع قطعات صنعتی و … دارد. وجود سیستم انباری برای دستگاه بادی ۲۰ لیتری امری ضروری می باشد. سیستم انباری در افزایش کیفیت محصول موثر بوده و منجر به تسریع سرعت خط تولید می گردد.

علاوه بر انواع دبه خط تولید بشکه پلاستیکی ۲۰ لیتری نیز از جمله کاربرد های مهم دستگاه تزریق بادی ۲۰ لیتری بشمار می آید. از آنجایی که دستگاه بادی ۲۰ لیتری راد ماشین ظرفیت مواد دهی بالایی دارد، گاها به آن دستگاه ۳۰ و یا ۴۰ لیتری نیز می گویند.

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک مناسب برای تولید درب و یا دسته انواع دبه پلاستیکی بسته به وزن محصول می تواند دارای ظرفیت تزریق و قدرت گیره متفاوتی باشد. معمولا از دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰ گرمی و یا دستگاه تزریق پلاستیک ۱۵۰ گرمی جهت تولید درب و یا دسته دبه های پلاستیکی استفاده می شود. البته برای تولید درب دبه های ۲۰ لیتری و یا دبه های بزرگتر نیاز به دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ گرمی و یا دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ گرمی می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۵۰ گرمی

از نظر تناژ گیره می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۱۵۰ گرمی را دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰تن نیز نامید. دستگاه تزریق پلاستیک ۱۵۰ گرمی علاوه بر درب دبه پلاستیکی کاربرد های زیادی در صنعت پلاستیک دارد. از این دستگاه در تولید انواع محصولات پلاستیکی فشرده کوچک بهره برده می شود.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ گرمی و یا ۳۰۰ گرمی در خط تولید دبه های بزرگ نظیر خط تولید دبه ۲۰ لیتری و یا خط تولید دبه خیارشور بکار می آید. البته همانگونه که می دانید دایره محصولات پلاستیکی ۲۰۰ الی ۳۰۰ گرمی که با این دستگاه تولید می شوند، بسیار وسیع می یاشد. دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن و یا دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن ظرفیت تزریقی برابر با ۲۰۰ الی ۳۰۰ گرم دارند. در ادامه اندکی از مشخصات فنی دستگاه های مورد استفاده برای تولید درب دبه را بررسی خواهیم کرد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰تن

همانگونه که بالاتر بیان شد یکی از دستگاه هایی که از آن برای تولید درب بطری های پلی اتیلن و انواع درب دبه در کنار دستگاه پلاستیک بادی بکار می رود، دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰تن می باشد. برخی از انواع وارداتی دستگاه تزریق پلاسیتک ۱۲۰تن تا ۱۸۰ گرم وزن تزریق دارند. از طرفی فاصله بین میله های راهنمای این دستگاه برای نصب قالب با ابعاد تقریبی ۴۰*۴۰ کفایت می کند. از این رو می توان گفت که برای تولید بسیاری از اجناس پلاستیکی کوچک می توان از این ماشین بهره برد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن

هر اندازه دبه بزرگتر باشد وزن و سایز درب ان نیز بالاتر می رود. بنابراین تولید درب بسیاری از دبه ها با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن امکان پذیر می باشد. دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن حدودا ۲۵۰ گرم مواد دهی دارد. در حقیقت این دستگاه از ظرفیت تزریق ۲۵۰ گرمی و فاصله میان تایبار حدودی ۴۳*۴۳ برخوردار است.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن

می توان گفت بزرگترین دستگاهی که به منظور تولید درب دبه از آن استفاده می شود دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن است. این دستگاه از ظرفیت تزریق حدود ۳۲۰ گرمی برخوردار است. از طرفی فاصله ۴۶ سانتی متری که بین تایبار های آن وجود دارد امکان نصب قالب های چند کویته را برای تولید درب دبه فراهم می آورد. دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن علاوه بر تولید درب دبه کاربرد های بسیار زیادی در صنعت پلاستیک دارد.

دیدگاهتان را بنویسید