خانه / دستگاه بازیافت / دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیک نایلون تولید گرانول پت

دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیک نایلون تولید گرانول پت

آیا با دستگاه های تولید گرانول آشنا هستید؟ به نظر شما یک دستگاه بازیافت پلاستیک می تواند چند نوع زباله پلاستیکی نظیر بطری پت، نایلون و انواع ضایعات دیگر را به مواد اولیه تبدیل نماید؟

گرانول ساز ها با قابلیت بازیافت انواع زباله و ضایعات پلاستیکی طراحی و ساخت می گردند. امروزه دستگاه های بازیافت پلاستیک بخش قابل توجهی از مواد اولیه مورد نیاز برای کارخانه ها و کارگاه های تولید محصولات پلاستیکی را تولید می نمایند. بطری پت یکی از اصلی ترین زباله های پلاستیکی می باشد که امروزه به وفور در همه جا دیده می شود. از این رو بسیاری از دستگاه های گرانول ساز با هدف بازیافت این زباله ها خرید می گردند. بطور کلی دستگاه بازیافت پلاستیک به دو دسته دستگاه گرانول ساز و دستگاه بازیافت پلاستیک بصورت کلوخه تقسیم می گردند.

دستگاه گرانول ساز پلاستیک

همانگونه که بیان شد یکی از دو نوع خروجی دستگاه بازیافت پلاستیک، گرانول می باشد. دستگاه گرانول ساز پلاستیک را می توان در دو دسته کلی دستگاه گرانول عدسی و دستگاه گرانول رشته ای قرار داد. معمولا دستگاه های گرانول عدسی بدلیل دشواری کار و قیمت بالایی که دارند کمتر مورد خرید و فروش قرار می گیرند. دستگاه گرانول رشته ای را می توان به سه دسته تقسیم بندی نمود: دستگاه گرانول کلگی ثابت، دستگاه گرانول جکی، دستگاه گرانول زنده خور.

مسلما قابل درک است که دستگاه گرانول کلگی ثابت ارزان قیمت ترین و دستگاه گرانول زنده خور گران قیمت ترین انواع دستگاه های بازیافت پلاستیک بصورت گرانول رشته ای می باشد. دستگاه گرانول کلگی ثابت در ساعت ۱۲۰ کیلو گرم گرانول رشته ای تولید می کند. ظرفیت تولید دستگاه گرانول جکی نیز همانند دستگاه کلگی ثابت می باشد. در شرایطی که دستگاه گرانول زنده خور در ساعت ۲۰۰ کیلو گرم ظرفیت تولید دارد.

دستگاه بازیافت بطری نوشابه

همانگونه که بارها در مقالات مختلف بیان کردیم، یکی از اصلی ترین انواع زباله پلاستیکی بطری های بجای مانده از نوشیدنی های گازداری نظیر نوشابه، ماء الشعیر، آب معدنی و … می باشد. دستگاه های بازیافت پلاستیک مورد اشاره در این مقاله با قابلیت بازیافت انواع بطری طراحی و ساخت می گردند. قیمت دستگاه های بازیافت پلاستیک علاوه بر نوع دستگاه به ظرفیت تولید آن ها نیز وابسته است. دستگاه بازیافت بطری پت را می توان برای تولید انواع گرانول رشته ای بکار برد.

مطلب پیشنهادی

سازنده دستگاه بازیافت ضایعات بطری پلاستیک پت نوشابه

به نظر شما بازیافت انواع ضایعات پلاستیک نظیر بطری های پلاستیکی و پت های نوشابه …

دیدگاهتان را بنویسید

 
کانال تلگرام