دستگاه تزریق بادی تولید دبه پلاستیکی ماست

دستگاه پلاستیک بادی

کاربرد دستگاه تزریق بادی تولید انواع دبه پلاستیکی نظیر دبه ماست و خیارشور می باشد. به نظر شما چه پارامتر هایی در خرید دستگاه پلاستیک بادی باید در نظر گرفته شوند؟

همانگونه که بیان شد، از دستگاه تزریق بادی به منظور تولید انواع دبه پلاستیکی استفاده می شود. البته ظرف و محصولات پلاستیکی متعددی هستند که تولید آن ها فقط با دستگاه پلاستیکی بادی امکان پذیر است.
از جمله پرکاربرد ترین دبه ها می توان به دبه ماست و دبه خیارشور اشاره نمود. که در فصول مختلف سال مصرف بالایی دارند. مشخصات فنی دستگاه های تزریق بادی با یکدیگر متفاوت می باشند. بعنوان مثال از دستگاه بادی ۴ لیتری فقط برای تولید بطری ها و دبه های تا حجم ۴ لیتر استفاده میشود. در واقع در طراحی و ساخت دستگاه پلاستیک بادی می بایست محصول و نوع قالب محصول مشخص شوند. در ادامه به تشریح دستگاه های بادی مورد نیاز برای تولید دبه های کاربردی نظیر دبه ماست و خیارشور خواهیم پرداخت.

دستگاه تولید دبه ماست

دبه ماست معمولا ۴ لیتری می باشد. از این رو با توجه به تعداد کویته ها و یا حفره های قالب می توان مشخصات دستگاه پلاستیک بادی را برای تولید آن تعیین نمود. بعنوان مثال اگر قالب دو کویته باشد، دستگاه بادی می بایست ظرفیت مواد دهی تا ۸ الی ۱۰ لیتر را داشته باشد. دستگاه های بادی شرکت راد ماشین معمولا بیش از ظرفیت اسمی خود قابلیت مواد دهی دارند. دستگاه ۴ لیتری این شرکت توان تولید انواع دبه و بطری تا حجم ۶ لیتر را نیز دارد.

دستگاه تولید دبه خیارشور

دبه خیارشور معمولا در سه ساز ۱۲، ۱۵ و ۱۷ لیتری تولید در بازار خرید و فروش می گردد. از این رو اگر بخواهیم دستگاهی را به شما معرفی کنیم که با تعویض قالب توان تولید هر سه نوع این دبه ها را داشته باشد، دستگاه پلاستیک بادی ۲۰ لیتری بهترین انتخاب خواهد بود. البته با توجه به اینکه دستگاه های بادی راد ماشین بیش از ظرفیت اسمی خود توان مواد دهی دارند، دستگاه ۱۰ و یا ۱۵ لیتری نیز می توانند برای تولید دبه های خیارشور مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید