دستگاه تزریق بادی دبه پلاستیکی ۲۰ لیتری

دستگاه پلاستیک بادی

دستگاه تزریق بادی چگونه دستگاهی است؟ آیا در مورد قسمت های مختلف دستگاه تزریق بادی که به منظور تولید انواع دبه پلاستیکی بکار می رود، اطلاعاتی دارید؟ تفاوت دستگاه های بادی مثلا ۲۰ لیتری و چهار لیتری در چیست؟

دستگاه تزریق بادی که در خط تولید دبه پلاستیکی کاربرد دارد، شامل قسمت های مختلفی است که بسته به حجم دبه پلاستیکی تولیدی مشخصات آن ها می توانند تغییر کنند. از این رو قیمت دستگاه های بادی با یکدیگر تفاوت دارد. مثلا دستگاه بادی ۲۰ لیتری از قیمت فروش بیشتری در مقایسه با دستگاه تزریق بادی چهار لیتری برخوردار می باشد. در ادامه بصورت مختصر به تشریح قسمت های مهم دستگاه تزریق پلاستیک بادی می پردازیم.

دستگاه تزریق پلاستیک بادی

اجزاء اصلی دستگاه تزریق پلاستیک بادی عبارت اند از:

  • واحد تزریق یا اکسترودر
  • واحد گیره
  • واحد کنترل
  • واحد هیدرولیک

اکسترودر دستگاه پلاستیک بادی

اکسترودر و یا همان واحد تزریق دستگاه بادی شامل الکتروموتور، گیربکس، سیلندر ماردون، نازل و … می باشد. البته در دستگاه های طرح قدیم بجای الکتروموتور و گیربکس از هیدروموتور استفاده می شد.

انواع دستگاه تزریق پلاستیک بادی طرح جدید شرکت راد ماشین مجهز به سیستم اینورتر جهت تنظیم سرعت کار واحد تزریق بوده و با بهره گیری از سیلندر ماردون های مناسب ظرفیت مواد دهی بالاتری نسبت به دستگاه های استاندارد سایر شرکت های سازنده  دارند.

واحد گیره دستگاه پلاستیک بادی

ابعاد صفحات گیره و سایز جک کالسکه، الکتروموتور گیره و پمپ گیره از جمله مواردی هستند که در طراحی دستگاه های بادی می بایست به آن ها توجه داشت. در دستگاه های طرح قدیم از سیستم های به اصطلاح گیره جلو استفاده می شد. اما در طرح جدید دستگاه های تزریق پلاستیک بادی راد ماشین گیره جلو دیگر استفاده نشده و از گیره به اصطلاح بغل بهره گرفته می شود.

واحد کنترل دستگاه تزریق بادی

مهم ترین سیستم های کنترلی که بر روی دستگاه تزریق بادی نصب می شوند، موارد زیر هستند:

  • PLC و HMI
  • سیستم کنترل طول و ضخامت روده
  • سیستم کنترل حرارت
  • سیستم کنترل سرعت

و …

دستگاه پلاستیک بادی ۲۰ لیتری

دستگاه بادی ۲۰ لیتری بسته به سفارش مشتری در دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی و ساخت می شود که از نظر قیمت فروش با یکدیگر متفاوت هستند. بسیاری از مشتریان تمایل به خرید دستگاه پلاستیک بادی ۲۰ لیتری اتوماتیک دارند. در حالی که برخی از محصولات را نمی توان با استفاده از دستگاه اتوماتیک تولید نمود. در این موارد خرید دستگاه پلاستیک بادی ۲۰ لیتری نیمه اتوماتیک توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید