دستگاه تزریق پلاستیک تولید درب بطری پریفرم آب معدنی

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک کاربرد های متنوعی دارد. از جمله این موارد می توان به تولید پریفرم و درب برای انواع بطری نوشابه و آب معدنی اشاره نمود. حال سوال اینجاست که از کدام دستگاه های تزریق پلاستیک در خط تولید بطری و درب بطری پت استفاده می شود؟ آیا می توان با خرید یک دستگاه تزریق پلاستیک هم بطری و هم درب آن را تولید نمود؟ دستگاه تزریق تولید پریفرم که به آن دستگاه تزریق پریفرم نیز گفته می شود، چه تفاوت هایی با دستگاه تولید درب بطری دارد؟ آیا دستگاه تولید پریفرم می تواند وظیفه دستگاه تولید درب بطری آب معدنی را نیز انجام دهد؟

مصرف نوشابه، ماء الشعیر، دوغ، آب معدنی و سایر نوشیدنی هایی که در فروشگاه ها عرضه می شوند، با توجه به بسته بندی آن ها با بطری های پلاستیکی سبب شده است که روزانه حجم قابل توجهی از این نوع بطری توسط کارخانه های تولید کننده نوشیدنی خریداری و یا تولید گردد. بنابراین بدیهی است که اعداد قابل توجهی برای خرید و فروش انواع بطری پت یا همان پریفرم بصورت روزانه جابجا می شوند که بخش بزرگی از آن ها سود مالی حاصل از این تجارت عظیم می باشد.

از این رو تولید و فروش انواع بطری می تواند یک سرمایه گذاری کارآمد بوده و بازدهی بسیار بالایی داشته باشد. اما سوالی که قطعا ذهن سرمایه گذاران و کارآفرینان را به خود مشغول می کند، این است که برای تولید پریفرم و درب بطری نیاز به چه ملزومات و ماشین آلات صنعتی می باشد. در ادامه مقاله به تشریح کامل خط تولید بطری خواهیم پرداخت. به نظر شما آیا خرید یک دستگاه تزریق تولید پریفرم یا همان دستگاه تزریق پریفرم برای راه اندازی این خط تولید کافیست؟

دستگاه تزریق پریفرم

دستگاه تزریق پلاستیک مناسب برای تولید انواع پریفرم تفاوت اندکی با ماشین آلات تزریق پلاستیک معمولی دارد. از جمله این اختلافات می توان به بزرگتر و قدرتمند تر بودن واحد تزریق و سرعت بالاتر این ماشین اشاره نمود. از این رو با توجه به اینکه در تولید درب بطری از دستگاه تزریق پلاستیک معمولی استفاده می شود، نمی توان با خرید یک دستگاه و تعویض قالب بطری و درب آن را تولید کرد.

وظیفه این دستگاه تولید پریفرم یا همان پت از مواد اولیه گرانولی می باشد. در انتخاب دستگاه تزریق تولید پریفرم بایستی به تعداد کویته های قالب توجه نمود.

بعنوان مثال یک دستگاه تزریق پلاستیک با ظرفیت تزریق ۱۱۰۰ گرم امکان تجهیز به قالب ۳۲ کویته را دارد. در حالی که اگر قالب شما ۴۸ کویته و یا بزرگتر باشد نیاز به دستگاه تزریق پلاستیک قدرتمند تری دارید. دستگاه تزریق تولید پریفرم ۱۱۰۰ تن انتخاب مناسبی برای خط تولید بطری آب معدنی و نوشابه می باشد.

دستگاه بادکن پت

مرحله دوم در تولید بطری باد کردن آن با استفاده از حرارت می باشد. دستگاه بادکن معمولا نیاز به دو کمپرسور هوای قدرتمند نیز دارد. دستگاه بادکن پریفرم در انواع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک با ظرفیت های مختلف و تعداد کویته های قالب متنوع طراحی و ساخت می شوند.

دستگاه تولید درب بطری

همانگونه که بالاتر بیان شد. این ماشین یک دستگاه تزریق پلاستیک معمولی و یا همه کاره است. البته برای افزایش طرفیت تولید می توان از نمونه های های اسپید یا همان سرعت بالای این دستگاه بهره برد. با توجه به اینکه درب بطری نوشابه و یا آب معدنی و دیگر نوشیدنی ها بصورت سه تکه است، می توان با خرید یک دستگاه تزریق پلاستیک و سه قالب مختلف درب بطری را بصورت کامل تولید نمود. هر چند توصیه می کنیم برای افزایش سرعت، وظیفه تولید هر قطعه به یک دستگاه سپرده شود.

دستگاه تولید درب بطری آب معدنی

امروزه بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های کوچک وجود دارند که در حال تولید درب بطری حال درب بطری آب معدنی باشد و یا درب بطری نوشابه و دیگر نوشیدنی ها، هستند. همانگونه که می دانید اصلی ترین تفاوت میان درب بطری آب معدنی و نوشیدنی های گازدار گازبند بودن درب بطری نوشیدنی های گازدار است. بنابراین تفاوت بین این دو نوع درب در قالب آن ها است. بعبارت دیگر از دستگاه تزریق پلاستیک مشابهی برای تولید آن ها استفاده می شود در حالی که قالب آن ها متفاوت است.

دستگاه تولید درب بطری آب معدنی در مقایسه با دستگاه تزریق پریفرم و بعبارت دیگر دستگاه تولید پریفرم آن از قیمت پایین تری برخوردار است. همانگونه که می دانید دستگاه تولید درب بطری یک دستگاه تزریق پلاستیک معمولی است. اما دستگاه تزریق پریفرم دارای ویژگی های فنی قدرتمند تری می باشد که سبب گران قیمت تر بودن آن شده اند. ما به اکثر مشتریان خود توصیه می کنیم دستگاه تولید درب بطری آب معدنی را از نوع ۳۰۰ تن به بالا انتخاب نمایند. زیرا هر اندازه دستگاه تولید درب بطری آب معدنی بزرگتر باشد ظرفیت تولید را بالاتر می برد. از این رو منجر به سود آوری بیشتری می گردد.

قالب تزریق پریفرم

قالب در کنار دستگاه تزریق پلاستیک از جمله مهم ترین اجزای تشکیل دهنده خط تولید بطری پلاستیکی می باشد. معمولا قالب پریفرم که بر روی دستگاه تزریق تولید پریفرم نصب می شود، در انواع ۲۴، ۳۲، ۴۸، ۵۶ کویته و بالاتر ساخت می گردد. هر اندازه دستگاه تولید پریفرم از مشخصات فنی بزرگتری برخوردار باشد، امکان نصب قالب با تعداد کویته های بیشتری را دارد. از این رو ظرفیت تولید خط بالاتر خواهد رفت. بطور کلی توصیه می شود دستگاه تزریق پریفرم یا همان دستگاه تولید پریفرم بزرگ نظیر دستگاه ۳۰۰ تن خرید کنید.

قالب دستگاه بادکن

بسته به نیمه و تمام اتوماتیک بودن و نیز نوع طراحی، دستگاه بادکن پت می تواند به قالب های چند کویته مجهز گردد. شکل ظاهری بطری به این قالب برمی گردد. از این رو تفاوت شکل ظاهری بطری های تولید شده توسط شرکت های مختلف در طراحی قالب دستگاه بادکن می باشد.

قالب درب بطری

درب بطری نیز برای تولید علاوه بر دستگاه تولید درب بطری، به قالب نیاز دارد. همانگونه که بیان گردید، درب بطری سه تکه ای می باشد. از این رو اگر بخواهید درب بطری را بصورت کامل تولید کنید نیاز به خرید سه عدد قالب خواهید داشت. دستگاه تولید درب بطری آب معدنی در مقایسه با دیگر انواع دستگاه تولید درب بطری تفاوت خاصی نخواهد داشت مگر در نوع قالب.

دیدگاهتان را بنویسید