دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰ ۱۶۰ ۱۸۰ ۳۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک از نظر ظرفیت واحد تزریق و قدرت گیره تنوع قابل توجهی دارد. از جمله پرکاربرد ترین دستگاه های تزریق پلاستیک می توان به دستگاه ۱۲۰، ۱۶۰، ۱۸۰ و ۳۰۰ تن اشاره نمود. به نظر شما پارامتر هایی که در تعیین دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید محصولی خاص موثر هستند کدامند؟ آیا اطلاع از قدرت گیره و ظرفیت تزریق دستگاه برای اطلاع از محصولات قابل تولید توسط آن کفایت می کند؟

امروزه محصولات پلاستیکی که در زندگی ما کاربرد دارند بیشمار هستند. محصولاتی که کاربرد آن ها از درون منزل و آشپزخانه شروع و به صنایع مختلفی نظیر خودرو سازی و … ختم می شود. این اقلام پلاستیکی از وزن و حجم متنوعی برخوردار می باشند. از این رو برای تولید آن ها از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. معمولا با توجه به تنوع اقلام پلاستیکی هر دستگاه تزریق پلاستیک با تعویض قالب می تواند برای تولید بیشمار محصول پلاستیکی بکار رود.

دستگاه های صنعتی تزریق پلاستیک

ماشین آلات تزریق پلاستیک معمولا بر اساس دو پارامتر نامگذاری می شوند. این پارامتر ها عبارت اند از ظرفیت واحد تزریق و قدرت گیره دستگاه. اما علاوه بر این دو پارامتر برخی مشخصات دیگر این دستگاه در تعیین محصولاتی که امکان تولید با آن را دارند، موثر هستند. فاصله بین میله های راهنما یا همان تایبار های گیره، کورس بازشو گیره، حداقل و حداکثر ارتفاع قالب دستگاه، از جمله مهم ترین پارامتر هایی هستند که در خرید دستگاه تزریق پلاستیک می بایست مورد توجه قرار گیرند.

فاصله بین میله های راهنما و حداقل و حداکثر ارتفاع قالب مشخص کننده ابعاد قالب مورد نیاز دستگاه هستند. از این رو اگر شما قالبی از قبل ساخته و آماده نموده اید باید دقت کنید که دستگاه تزریق پلاستیک مورد توجه شما در پارامتر های مورد اشاره حدود مجاز را دارا باشد. کورس باز شو نیز از این جهت حائز اهمیت است که پس از بازشدن گیره امکان خارج نمودن جنس تولیدی از قالب فراهم باشد. از این رو باید کورس بازشو عددی بیشتر از ارتفاع محصول تولیدی باشد تا به راحتی پس از باز شدن گیره، محصول به بیرون پرت شده و یا به راحتی توسط اپراتور از درون گیره خارج گردد. در ادامه به بررسی برخی از دستگاه های تزریق پلاستیک کاربردی و مشخصات محصول قابل تولید توسط آن ها خواهیم پرداخت.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰تن

بطور کلی سیلندر دستگاه تزریق پلاستیک به سه دسته کلی A و B و C تقسیم می گردد. در این بین سیلندر ماردون های سری A کمترین و سیلندر ماردون های C بیشترین میزان مواد دهی را دارند. از آنجایی که شرکت های مختلف سازنده دستگاه تزریق پلاستیک بنا به صلاحدید از یکی از این سه نوع سیلندر استفاده می کنند ظرفیت تزریق دستگاه های تزریق پلاستیک با تناژ گیره مشابه که توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند، دارای ظرفیت واحد تزریق متفاوت با یکدیگر می باشند.

برای مثال یک دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰ تن چینی که دارای سیلندر ماردون سری B می باشد از ظرفیت واحد تزریق ۱۸۵ گرمی برخوردار است. فاصله بین میله های راهنمای این دستگاه ۳۹*۳۹ و حداقل و حداکثر ارتفاع قالب آن ۱۸-۴۱ سانتی متر بوده و کورس بازشو گیره آن ۳۵ سانتی متر است. بنابراین ابعاد بزرگترین قالب هایی که می توان بر روی این دستگاه نصب نمود حدودا ۳۵*۳۹*۳۹ سانتی متر خواهد بود. از ظرفی ظرفیت تزریق این دستگاه مشخص می کند که امکان تولید انواع محصولات پلاستیکی که وزن آن ها تا ۱۸۵ گرم و پایین تر می باشد، با این دستگاه فراهم است. از جمله محصولاتی که می توان با دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰ تن تولید نمود انواع ست ادویه، گلدان های سایز کوچک و بسیاری دیگر از اقلام پرمصرف می باشند.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن چینی با برند هایونگ که توسط کارشناسان راد ماشین به فروش می رسد، درصورتی که به سیلند ماردون سری A مجهز باشد از ظرفیت تزریق ۲۱۷ گرمی و با سیلندر ماردون سری B ظرفیت ۲۴۰ گرم برخوردار است. در صورتی که اگر سیلندر ماردون سری C بر روی آن نصب شود این عدد به ۲۷۵ گرم خواهد رسید. کورس باشو گیره این دستگاه ۳۸ سانتی متر و فاصله بین تایبار های آن ۴۳*۴۳ سانتی متر و همچنین حداقل و حداکثر ابعاد قالب آن ۱۸-۴۲ سانتی متر می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن هایونگ با سیلندر ماردون سری A در حدود ۲۸۰ گرم، با سیلندر ماردون سری B در حدود ۳۲۰ گرم و با سیلندر ماردون سری C حدودا ۳۶۵ گرم ظرفیت تزریق دارد. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به فاصله تایبار های ۴۶*۴۶ سانتی متری و کورس بازشو گیره ۴۱ سانتی متری اشاره نمود. ضمن اینکه حداقل ارتفاع قالب مجاز دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن ۲۰ سانتی متر و حداکثر آن ۵۰ سانتی متر می باشد. از این رو قالب های بسیار زیادی را می توان بر روری آن نصب نمود. دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن با توجه به موارد مورد اشاره بالا طیف گسترده ای از محصولت پلاستیکی را می تواند تولید نماید.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن هایونگ با سیلندر ماردون های مورد اشاره به ترتیب از کم به زیاد ۶۶۰، ۷۸۵ و ۹۲۰ گرم ظرفیت تزریق دارد. کورس بازشو گیره دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن ۶۱ سانتی متر و فاصله بین میله های راهنمای آن ۶۲*۶۲ سانتی متر است. از طرفی حداقل ارتفاع قالب دستگاه ۳۰۰ تن ۲۲ و حداکثر آن ۶۳ سانتی متر می باشد. دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن و یا دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن از جمله پرکاربرد ترین و پر فروش ترین ماشین آلات تزریق پلاستیک به شمار می آیند. یکی از مهم ترین کاربرد های این دستگاه تولید سبد میوه در سایز های ۸ و ۱۲ و بویژه ۱۴ کیلویی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید