دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ ۴۰۰ ۸۰۰ ۱۰۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک

از جمله پرکاربرد تریم ماشین آلات تزریق پلاستیک می توان به دستگاه های تزریق پلاستیک ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰ و نیز ۱۰۰۰ تن اشاره نمود. آیا با مشخصات حائز اهمیت ماشین آلات کاربردی آشنا هستید؟ به نظر شما چه محصولاتی را می توان با دستگاه های مورد اشاره در این مقاله تولید نمود؟

امروزه صنعت پلاستیک در ایران و جهان بسیار توسعه پیدا کرده و محصولات پلاستیکی بیشماری توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید و به فروش می رسند. بطور کلی از کوچک ترین ابزار های مورد استفاده در آشپزخانه تا بزرگترین آن ها و از کوچکترین قطعات صنعتی تا بزرگترین آن ها که حتی در صنایعی نظیر خودرو سازی کاربرد دارند را می توان با ماشین آلات تزریق پلاستیک که در ایران به راحتی قابل خرید هستند تولید نمود. برخی از این دستگاه ها ایرانی و برخی دیگر ساخت شرکت های چینی بشمار می روند. در این مقاله قصد داریم در مورد ۴ نمونه دستگاه تزریق پلاستیک کاربردی صحبت کنیم.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۴۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۴۰ تن و یا ۲۵۰ تن معمولا تا بیش از ۵۰۰ گرم ظرفیت تزریق دارد. این دستگاه در ایران کاربرد های قابل توجهی از قبیل تولید سبد میوه کوچک، انواع ظروف ادویه و … دارد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن ایرانی راد ماشین در حدود ۱۱۰۰ گرم و دستگاه تزریق پلاستیک چینی هایونگ که آن هم توسط راد ماشین به فروش می رسد نیز در حدود ۱۰۰۰ گرم ظرفیت تزریق دارد. از این رو و با توجه به فاصله بین میله های راهنما، حداقل و حداکثر ارتفاع قالب و نیز کورس باز شو گیره این دستگاه ها، تنوع محصولات تولیدی آن قابل توجه است. بعبارت دیگر امکان نصب قالب های متعددی بر روی این دستگاه ها فراهم است.

از جمله مهم ترین و پرکاربرد ترین محصولاتی که توسط دستگاه های تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن قابل تولید هستند می توان به سبد میوه تا سایز ۱۲ و ۱۴ کیلویی (البته دستگاه ایرانی تا سبد ۱۸ کیلو گرمی نیز تولید می کند)، گلدان پلاستیکی، سطل پلاستیکی و بسیاری از محصولات دیگر اشاره نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک چینی هایونگ که قبلا هم گفته شده است که توسط مدیران و کارشناسان راد ماشین وارد شده و در ایران به فروش می رسد، از ظرفیت تزریق بالغ بر ۱۲۰۰ گرم برخوردار است. از طرفی فاصله بین تایبار های آن ۷۳*۷۳ سانتی متر، کورس باز شو گیره آن ۷۰ و همچنین حداقل و حداکثر ارتفاع قالب آن ۲۸-۷۸ سانتی متر است. بنابراین دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن را می توان بعنوان یکی از مهم ترین ماشین آلات تزریق پلاستیک بشمار آورد.

یکی از اصلی ترین اهدافی که در ایران سبب خرید دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن مکی شود تولید سبد میوه است. دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن را می توان برای تولید سبد های میوه تا سایز ۲۰ کیلو نیز بکار برد. دیگر کاربرد های این دستگاه نیز عبارت اند از تولید انواع گلدان پلاستیکی در وزن های تا ۱۰۰۰ گرم، سطل زباله آشپزخانه و دیگر سطل های پلاستیکی و …

دستگاه تزریق پلاستیک ۸۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۸۰۰ تن از جمله دستگاه های نسبتا بزرگ بشمار می آید. این دستگاه امکان تولید قطعات بزرگی نظیر پایه میز، صندلی پلاستیکی و … را فراهم می نماید. ظرفیت تزریق دستگاه ۸۰۰ تن در حدود ۳۵۰۰ گرم است. از طرفی فاصله بین میله های راهنما برای این دستگاه یک متر در یک متر و همچنین کورس بازشو گیر در حدود ۱ متر و نیز حداقل و حداکثر ارتفاع قالب ۴۵-۱۰۵ سانتی متر می باشد.

همانگونه که به وضوح قابل درک است این دستگاه قابلیت نصب بسیاری از قالب های بزرگ محصولات پلاستیکی را دارا می باشد. از جمله محصولاتی که برای تولید آن ها از دستگاه تزریق پلاستیک ۸۰۰ تن می توان بهره گرفت میز و صندلی پلاستیکی پایه فلزی، گلدان های بزرگ، سطل زباله های پدالی آشپزخانه و بیمارستانی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن

خرید یک دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن می تواند امکان تولید طیف قابل ملاحظه ای از محصولات پلاستیکی بزرگ و سنگین از جمله سطل های زباله خیابانی، سطل های زباله پدالی بزرگ، گلدان پلاستیکی در بزرگترین سایز های موجود در بازار ایران و جهان، میز و صندلی تمام پلاستیکی بزرگ، قطعات پلاستیکی صنعتی بزرگ از جمله قطعات خودرو و … را را برای صنعتگران فراهم می کند. از این رو می بایست مشخصات فنی دستگاه بصورتی باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

ظرفیت تزریق دستگاه ۱۰۰۰ تن بیش از ۴٫۵ کیلو گرم می باشد. فاصله بین میله های راهنمای این دستگاه بیش از ۱۱۰ سانتی متر در ۱۱۰ سانتی متر است. کورس باشو این ماشین صنعتی در حدود ۱۱۰ سانتی متر و نیز حداقل و حداکثر ارتفاع قالب برای آن ۵۲-۱۱۵ سانتی متر می باشد. علاوه بر موارد مورد اشاره بالا بسیاری از محصولات پلاستیکی نسبتا بزرگ و سنگین را می توان با استفاه از دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن تولید کرد. با توجه به اینکه سود حاصل از تولید قطعات بزرگ چندین برابر بیشتر از میزان سود آوری حاصل از تولید قطعات کوچک است، وجود یک دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن در کارخانه جات تولید پلاستیک ضروری به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید