دستگاه تزریق پلاستیک ۴۵۰ ۵۰۰ ۷۵۰ تن گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک

آیا با شیوه نام گذاری دستگاه تزریق پلاستیک آشنا هستید؟ به نظر شما منظور از دستگاه تزریق پلاستیک ۴۵۰ و یا ۵۰۰ و یا ۷۵۰ گرمی چیست؟ حال اگر در کنار اعداد اشاره شده بجای کلمه گرمی از کلمه تن استفاده شود، دستگاه نسبت به قبل چه تغییری می کند؟ بطور کلی برای شناخت دستگاه تزریق پلاستیک مورد نیاز برای تولید کالای خود می بایست به چه پارامتر هایی توجه نمود؟ دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی برای تولید چه محصولاتی استفاده می گردد؟ خرید و فروش دستگاه تزریق ۵۰۰ تن برای تولید چه محصولاتی انجام می شود؟

امروزه نام گذاری انواع دستگاه تزریق پلاستیک بر اساس قدرت گیره انجام می پذیرد. قدرت گیره دستگاه های تزریق پلاستیک بر اساس تن سنجیده می شود. بعنوان مثال دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰۰ تن. در گذشته نام گذاری بر اساس ظرفیت تزریق دستگاه متداول بوده است. بعنوان مثال دستگاه تزریق پلاستیک ۷۵۰ گرمی و یا دستکاه تزریق پلاستیک ۴۵۰ گرمی و یا دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمیدستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی را می توان یکی از کاربردی ترین ماشین آلات تزریق پلاستیک دانست.

بطور کلی در انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید محصولی خاص می بایست به پارامتر هایی نظیر ظرفیت تزریق دستگاه و یا همان وزن تزریق، فاصله بین میله های راه نما گیره دستگاه، حداقل و حداکثر ارتفاع قالب و کورس بازشو گیره توجه نمود. از این رو وزن محصول ابعاد قالب و تعداد کویته های قالب محصول و ارتفاع محصول در تعیین دستگاه مناسب موثر می باشند. حال به نظر شما رابطه بین تناژ گیره و ظرفیت تزریق دستگاه چگونه است؟ در حقیقت رابطه خاص و ثابتی در میان نیست. و دستگاه های تزریق پلاستیک شرکت های مختلف از ظرفیت تزریق و قدرت گیره متنوع و متفاوتی برخوردار هستند. در ادامه به معرفی برخی از دستگاه های تزریق پلاستیک پرکاربرد و ظرفیت تزریق آن ها خواهیم پرداخت.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۲۰ تن ساخت راد ماشین ۲۵۰ گرم ظرفیت و یا وزن تزریق دارد. در حالی که انواع دستگاه های ۱۰۰ الی ۱۲۰ تن چینی ظرفیت تزریقی کمتر از ۱۸۰ گرم دارند. از دستگاه ۱۰۰ و یا ۱۲۰ تن در تولید انواع محصولات پلاستیکی کوچک نظیر ست های ادویه و … بکار می رود. امروزه کوچک ترین دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی و چینی که توسط شرکت های مختلف به فروش می رسد همین دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰ و یا ۱۲۰ تن می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن که از آن به منظور تولید انواع ظروف و محصولات پلاستیکی نظیر لوازم نسبتا کوچک آشپزخانه، درب انواع دبه های پلاستیکی و بطری های پلی اتیلن و .. استفاده می شود، از وزن تزریق حدود ۲۴۰ الی ۲۵۰ گرمی برخوردار می باشد. از این رو تمامی انواع محصولاتی که وزن آن ها کمتر از ۲۰۰ و کمی بیشتر از آن است را می توان با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن تولید نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۸۰ تن حدوددا ۳۲۰ گرم ظرفیت تزریق دارد. فاصله تیبار های این دستگاه حدود نیم متر است. از این رو دامنه تعداد قالب هایی که می توان بر روی این دستگاه نصب نمود وسیع تر از دستگاه های کوچک تر مورد اشاره بالا خواهد بود. از آنجایی که تولید سبد پلاستیکی میوه یکی از مهم ترین کاربرد های دستگاه تزریق پلاستیک در ایران است، باید این نکته را ذکر نماییم که از این دستگاه می توان جهت تولید سبد های میوه کوچک بهره برد. برخی از شرکت ها ماشین آلات ۱۸۰ تن خود را دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی دانسته و آن را به مشتریانی که در پی خرید دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی هستند پیشنهاد می کنند.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ تن

امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک چینی با قدرت گیره ۲۵۰ تن نهایتا ۵۰۰ الی ۵۲۰ گرم ظرفیت تزریق دارند. در حالی که دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن راد ماشین از ظرفیت تزریق ۶۲۰ گرمی برخوردار می باشد. از این رو به منظور تولید انواع سبد پلاستیکی تا حجم ۱۰ الی ۱۲ کیلو گرمی می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن ساخت راد ماشین را بکار برد. فاصله بین میله های راهنما دستگاه های ۲۵۰ تن چینی در حدود ۵۷ الی ۵۸ سانتی متر می باشد. در حالی که دستگاه ۲۰۰ تن راد ماشین از فاصله بین تایبار ۵۸*۵۹ سانتی متری برخوردار می باشد. با توجه به ظرفت تزریق، دستگاه تزریق پلاستیک ۴۵۰ و یا ۵۰۰ گرمی نیز به این ماشین اطلاق می گردد. این ماشین را توجه به ظرفیت تزریق می تواند دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی نیز نامیده شود. دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی کاربرد های زیادی دارد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۶۰ تن

از نظر مشخصات فنی تفاوت چندانی میان دستگاه تزریق پلاستیک ۲۶۰ تن و دستگاه ۲۵۰ تن وجود ندارد. بطور کلی برخی از شرکت ها در کاتالوگ خود دستگاه ۲۵۰ و برخی دیگر دستگاه ۲۶۰ تن ارائه می نمایند. دامنه کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک ۲۶۰ تن نیز مشابه دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ تن چینی و دستگاه ۲۰۰ تن ساخت راد ماشین می باشد. این ماشین را نیز می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۴۵۰ گرمی و یا دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰۰ گرمی نامید.

دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی

برخی از مشتریان ما دستگاه تزریق پلاستیک را با مشخصات واحد تزریق آن یعنی میزان مواد دهی با همان ظرفیت تزریق می شناسند. بعنوان مثال می گویند دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی با توجه به اینکه دستگاه تزریق ۲۵۰ و یا ۲۶۰ تن حدود ۵۰۰ گرم و بیشتر ظرفیت تزریق دارد، می توان این ماشین آلات را بعنوان دستگاه تزریق ۵۰۰ گرمی به مشتریان معرفی نمود. دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰۰ گرمی کاربرد هایی نظیر تولید سبد میوه در سایز های کوچک، گلدان های نشایی و … دارد. از این رو می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰۰ گرمی را بعنوان یکی از ماشین آلات تزریقی پرکاربرد در ایران بشمار آورد.

دستگاه تزریق ۳۲۰ تن

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های تزریق پلاستیک در ایران ماشین ۳۰۰ و یا ۳۲۰ تن می باشد. دستگاه های تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن چینی برند های مختلف معمولا از ۷۰۰ الی ۴۵۰ گرم ظرفیت تزریق دارند. فاصله بین میله های راهنما این ماشین آلات در حدود ۶۸*۶۸ سانتی متر می باشد. معمولا دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن چینی را برای تولید سبد میوه ۱۴ کیلو گرمی پیشنهاد می کنند. در حالی که دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن ایرانی ساخت راد ماشین ظرفیت تزریق ۱۱۰۰ گرمی داشته و فاصله بیت تایبار های آن مشابه دستگاه چینی است. از این رو دستگاه ۳۰۰ تن راد ماشین برای تولید سبد میوه ۱۸ کیلو گرمی نیز مناسب است. ماشین ۳۰۰ تن ایرانی را می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ گرمی و یا دستگاه تزریق پلاستیک یک کیلویی نیز نام گذاری کرد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۸۰تن

یکی دیگر از کاربردی ترین موارد در نام گذاری ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی دستگاه تزریق پلاستیک ۳۸۰تن می باشد. ظرفیت تزریق انواع دستگاه تزریق پلاستیک ۳۸۰تن چینی در حدود ۱۱۰۰ گرمی می باشد. از این رو می توان این دستگاه را از نظر کارایی و کاربرد با دستگاه ۳۰۰ تن ایرانی راد کاشین مقایسه نمود. عمده کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک ۳۸۰تن در ایران تولید سبد میوه ۱۴ و ۱۸ کیلو گرمی می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن ظرفیت تزریقی تقریبا مشابه دستگاه ۳۸۰ تن دارد. معمولا دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن از وزن تزریق ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ گرم برخوردار است. عمده کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن د رایران تولید انواع سطل و تا وزن ۱ کیلو گرم، سبد میوه ۱۸ و ۲۰ کیلویی و انواع محصولات ۱ کیلو گرمی می باشد.

دستگاه تزریق ۵۰۰ تن

۵۰۰ تن یکی از رنج های نام گذاری دستگاه های تزریق پلاستیک ساخت راد ماشین بشمار می آید. دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰۰ تن راد ماشین از ظرفیت تزریق بیش از ۲ کیلو گرم و فاصله بین میله های راهنمای ۸۲*۸۲ سانتی متر برخوردار می باشد. از این رو این ماشین را می توان دستگاه تزریق پلاستیک ۲ کیلویی نیز نامید. از جمله کاربرد های این دستگاه تولید انواع قطعات کولر، سبد گوجه ۲۵ کیلو گرمی، توالت فرنگی و بسیاری دیگر از محصولات پلاستیکی ۲ کیلویی می باشد. در ادامه ویدئویی از تولید توالت فرنگی با استفاده از دستگاه ۵۰۰ تن راد ماشین را می توانید مشاهده نمایید. قیمت فروش دستگاه تزریق ۵۰۰ تن ایرانی در مقایسه با ماشین آلات چینی مشابه مناسب ار است.


دستگاه تزریق پلاستیک ۸۰۰ تن

از جمله دستگاه های تزریق پلاستیک نسبتا بزرگ می باشد. ظرفیت تزریق بیش از ۳ کیلو گرم و فاصله بین میله های راهنمای نسبتا بزرگ سبب شده است بتوان دستگاه تزریق پلاستیک ۸۰۰ تن را به منظور تولید قطعات بسیار پرکاربردی مورد استفاده قرار داد. از جمله محصولاتی که می توان با این دستگاه تولید نمود می توان به صندلی پلاستیکی، سطل زباله و … اشاره نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن حدود ۵ کیلو گرم ظرفیت تزریق دارد. از این رو به آن دستگاه تزریق پلاستیک ۵ کیلویی نیز می توان گفت. از آنجایی که فاصله بین میله های تایبار این دستگاه بیش از ۱۱۰ سانتی متر است قالب های نسبتا بزرگی را می تواند در خود جای دهد. از جمله محصولاتی که می توان با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰۰ تن تولید نمود می توان به سطل زباله پدالی بزرگ، چهار پایه بزرگ، میز و صندلی پلاستیکی و بسیاری دیگر اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید