دستگاه تولید نایلون عریض رولی کشاورزی گلخانه ای

دستگاه نایلون عریض

دستگاه های تولید نایلون رولی بسته به عرض نایلون تولیدی از قیمت فروش مختلفی برخوردار می باشند. آیا با ماشین آلات تولید نایلون عریض کشورزی و گلخانه ای آشنا هستید؟ به نظر شما مشخصات تولیدی این دستگاه ها چگونه است؟

آیا با انواع نایلون رولی آشنا هستید؟ نایلون در عرض و ضخامت متنوع تولید می گردد. هر یک از انواع نایلون کاربرد متفاوتی نسبت به سایرین دارد. از طرفی هزینه ساخت این ماشین آلات بسته به مشخصات تولیدی متفاوت است. از این رو دستگاه تولید نایلون عریض به نسبت ماشین آلات تولید نایلون با ضخامت و عرض کم از قیمت فروش بالاتری برخوردار می باشد.

نایلون های گلخانه ای و کشاورزی معمولا با عرض بیش از 150 سانتی متر تولید می گردند. در این مقاله به تشریح انواع ماشین آلات تولید نایلون با عرض های مختلف از جمله دستگاه تولید نایلون کشاورزی می پردازیم.

دستگاه تولید نایلون عرض 80

نایلون عرض 80 معمولا به منظور تولید نایلون های فریزر، زباله و نیز انواع نایلکس رکابی و دسته دار بکار می رود. این دستگاه که ظرفیت تولید آن در ساعت حدود 35 کیلو گرم می باشد در خط تولید نایلون و نایلکس کاربرد دارد. این دستگاه توسط راد ماشین با موتور 10 اسب بخار و همچنین گیربکس سه محور چینی با کیفیت و سیلندر ماردون دارای طول 165 و قطر 55 سانتی متر طراحی و ساخت می شود. عملکرد این دستگاه را در ویدئو زیر مشاهده نمایید.


دستگاه تولید نایلون عرض 100

این دستگاه نیز به منظور تولید نایلون رولی کاربردی در خط تولید نایلون و نایلکس بکار می رود. با استفاده از دستگاه تولید نایلون عرض 100 سانتی متر می توان انواع نایلکس را در سایز های بزرگ تر نسبت به دستگاه تولید نایلون عرض 80 تولید نمود. موتور 15 اسب بخار و سیلندر ماردون دارای طول 185 و قطر 65 سانتی متری عمد ترین اختلاف بین این دستگاه و دستگاه بالا می باشد. ظرفیت تولید دستگاه مذکور 40 کیلو گرم در ساعت می باشد.

دستگاه نایلون عرض 120

در حقیقت می توان گفت که نایلون عرض 120 کم عرض ترین نوع نایلون های دارای کاربرد کشاورزی و گلخانه ای می باشد. به عبارت دیگر دستگاه تولید نایلون عرض 120 اولین و کوچکترین عضو خانواده دستگاه تولید نایلون عریض می باشد.

این دستگاه که مجهز به موتور الکتریکی دارای قدرت 20 اسب بخار، گیربکس سه محور چینی و سیلندر ماردون دارای طول 195 و قطر 65 سانتی متری می باشد، از طرفیت تولید حدود 50 کیلو گرم در ساعت برخوردار است. یک نمونه دستگاه تولید نایلون عریض را در ویدئو زیر مشاهده می کنید.


دستگاه تولید نایلون عرض 150

این دستگاه نیز همانند سایر ماشین آلات تولید نایلون راد ماشین با گیربکس سه محور کیفیت بالا چینی ساخت می گردد. الکتروموتور 30 اسب بخار و سیلندر ماردون دارای طول 210 و قطر 70 سانتی متر طرفیت تولید 55 کیلو گرم در ساعت را برای این دستگاه تضمین می کند.

با توجه به اینکه نایلون های عریض معمولا بصورت چند لایه تولید و رول می گردند، به ماشین آلات تولید نایلون عریض دستگاه تولید نایلون دو لایه، دستگاه تولید نایلون سه لایه و یا دستگاه تولید نایلون چند لایه گفته می شود. کارکرد یک دستگاه تولید نایلون عریض تایوانی در ویدئو زیر قابل مشاهده می باشد.


دستگاه نایلون سه لایه

ساختار دستگاه تولید نایلون سه لایه در مقایسه با انواع دستگاه تولید نایلون دو لایه تفاوت چشمگیری دارد. با وجود اینکه ممکن است نایلون سه لایه بصورت دو لایه رول گردد، دلیل اطلاق کلمه سه لایه به این نایلون، سه لایه بودن فیلم آن می باشد. در حقیقت اگر برشی بر روی نایلون سه لایه ایجاد کنیم می بینیم که فیلم آن دارای سه لایه مجزا است که معمولا لایه میانی آن دارای رنگی متفاوت با لایه های کناری است.

قیمت دستگاه تولید نایلون سه لایه در مقایسه با دستگاه تولید نایلون دو لایه با عرض یکسان بالاتر می باشد. معمولا فروش دستگاه تولید نایلون سه لایه به شرکت های تولید کننده نایلون گلخانه ای صورت می پذیرد. زیرا این نوع نایلون عمر مفید بالایی داشته و برای پوشش سقف گلخانه ها مناسب است.

دستگاه تولید نایلون عرض 3 متر

ظرفیت تولید 80 کیلو گرمی این ماشین در ساعت خبر از وجود سیلندر ماردون با طول 240 و قطر 80 سانتی متری و همچنین موتور 40 اسب بخار در ساخت آن می دهد. قابل ذکر است که تمامی دستگاه های تولید نایلون راد ماشین به اینورتر مجهز می باشند که این امر در کاهش میزان مصرف برق آن ها تاثیر فراوانی داشته است.

ارتفاع این دستگاه 7 متر می باشد. از این رو راه اندازی آن نیازمند سوله ای نسبتا بزرگ با سقف دارای ارتفاع بیش از 7 متر است. از آنجایی که عرض نایلون دو برابر طول قلطک های دستگاه است، طول قلطک های این دستگاه 150 سانتی متر می باشد.


دستگاه تولید نایلون عریض 6 متر

ظرفیت تولید این دستگاه 120 کیلو گرم در ساعت می باشد. از این رو سیلندر ماردون آن دارای طول 3 و قطر 1 متر می باشد. الکترو موتور و اینورتر این ماشین صنعتی نیز دارای توان 50 اسب بخار است. همچنین طول قلطک ها در این دستگاه 180 سانتی متر و دهانه قالب 90 سانتی متر در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که ارتفاع دستگاه تولید نایلون عریض 6 متری 10 متر می باشد، ارتفاع سوله نیز می بایست بیش از 10 متر در نظر گرفته شود.


دیدگاهتان را بنویسید