دستگاه دوخت پرفراژ رولی خط تولید نایلون فریزر

دستگاه پرفراژ نایلون

امروزه مشاهده می شود که کیسه فریزر و زباله بصورت رولی در منازل استفاده می گردد. آیا با دستگاه های دوخت و پرفراژ کاربردی در خط تولید نایلون فریزر آشنا هستید؟ به نظر شما چگونه می توان یک خط تولید نایلون فریزر و یا زباله راه اندازی نمود؟

کیسه فریزر و کیسه زباله از جمله نایلون های بسیار پرمصرف بشمار می آیند. اگر نگاهی به کابینت آشپزخانه خود بیندازید، خواهید دید که مقادیر قابل توجی نایلون زباله و و فریزر در منزل شما وجود دارد. همین امر برای همسایه ها و تمامی منازل شهر صادق است.

اما آیا می توان قبل از خرید دستگاه های خط تولید نایلون به میزان دقیق با تقریبی سود آوری آن دست یافت. از آنجایی که بسیاری از مشتریان ما تمایل دارند که از میزان سود آوری برای آن ها سخن بگوییم برآن شدیم تا این مقاله را منتشر کنیم. اما قبل از پرداختن به این امر می بایست با دستگاه هایی که در این خط تولید کاربرد دارند آشنا شویم.

قیمت خط تولید نایلون فریزر

خط تولید کیسه فریزر شامل یک دستگاه تولید رول نایلون و دستگاه دوخت نایلون می باشد. البته اگر هدف تولید نایلون فریزر رولی باشد می بایست بجای دستگاه دوخت نایلون از دستگاه دوخت و پرفراژ نایلون استفاده شود. می توان گفت که قیمت مجموع ماشین آلات خط تولید کیسه فریزر حدود ۱۰۰ میلیون تومان می باشد. دستگاه نایلون فریزر از نظر ساختاری مشابه ماشین آلات تولید سایر انواع نایلون و نایلکس می باشد.

دستگاه دوخت نایلون کاربردی در این خط تولید از ظرفیت تولید بالایی برخوردار است اما با توجه به اینکه طرفیت تولید دستگاه تولید رول نایلون این خط تولید حدود ۲۰ کیلو گرم در ساعت می باشد، ظرفیت کل خط تولید را ۲۰ کیلو گرم در ساعت در نظر می گیریم. با این حال در زمان های بیکاری دستگاه دوخت و پرفراژ می توان از آن در تولید کیسه زباله و سفره یکبار مصرف نیز استفاده نموده و از این طریق موجبات سودآوری بیشتر را فراهم نمود. (چون فرض شده است که در این خط تولید فقط یک دستگاه تولید رول نایلون وجود دارد، تحقق این امر با خرید رول آماده زباله ای یا سفره ای میسر خواهد بود.) در ویدئو زیر انواع دستگاه های دوخت و پرفراژ رولی بهمراه کاربرد های آن به نمایش گذاشته شده اند.


سود تولید نایلون فریزر

مصرف بالای نایلون فریزر و زباله در ایران و از طرفی تولید مواد اولیه آن در ایران و قیمت خرید مناسب مواد اولیه سبب شده است که سود مالی حاصل از تولید و فروش این محصولات قابل توجه باشد. از ایران انواع نایلون به کشور هایی نظیر ترکیه، عراق، ارمنستان و  سایر کشور های همسایه صادر می گردد.

برای محاسبه میزان سود آوری می بایست از قیمت مواد اولیه و قیمت فروش محصول اطلاع داشته باشیم. بر اساس اعلام سایت های معتبر قیمت مواد اولیه تولید پتروشیمی در بازر حدود ۴۶۰۰ تومان می باشد. (قیمت حدودی در نظر گرفته شده و قیمت دقیق مواد اولیه پلیمری بصورت روزانه اعلام می گردد.)

طبق اظهارات یکی از مشتران ما که در حال تولید انواع نایلون فریزر، زباله و دسته دار است، هر بسته ۱۰۰ گرمی کیسه فریزر در فروش کلی حدود ۶۰۰ الی ۸۵۰ تومان قیمت گذاری می شود. برای نمونه ایشان اظهار داشتند که اگر مشتری معادل بار یک وانت خرید نماید قیمت هر بسته کیسه فریزر حدود ۷۴۰ تومان می باشد. در این مقاله قیمت متوسط ۷۰۰ تومان برای هر بسته در نظر گرفته می شود. در شرایطی که این عدد می تواند تا ۸۵۰ تومان نیز افزایش یابد.

بظور کلی توصیه می شود که دستگاه تولید نایلون بصورت ۲۴ ساعته کار کند. اما از آنجایی که هدف از این مقاله محاسبه سود در یک شیفت کاری یعنی ۸ ساعت است، میزان تولید دستگاه در ۸ ساعت ۸*۲۰(کیلو در ساعت) برابر با ۱۶۰ کیلو گرم می شود. یعنی ظرفیت تولید خط در هر شیفت کاری ۱۶۰ کیلو گرم می باشد. اگر این عدد را در ۱۰ ضرب کنیم تعداد بسته های ۱۰۰ گرمی کیسه فریزر بدست می آید. این عدد برابر ۱۶۰۰ خواهد بود.

هزینه ای که برای خرید مواد اولیه می شود نیز برابر است با:

۷۳۶۰۰۰=۴۶۰۰*۱۶۰

پس برای خرید مواد اولیه مورد نیاز هر شیفت کاری ۷۳۶ هزار تومان هزینه صرف می گردد. برای بدست آمدن دراود حاصل از فروش ۱۶۰۰ بسته کیسه فریزر می بایست تعداد بسته ها را در قیمت واحد ضرب کنیم که در این صورت همانند محاسبه بالا عدد بدست آمده ۱/۱۲۰/۰۰۰ تومان خواهد بود. با کسر این عدد از هزینه مواد اولیه به عدد ۳۸۴/۰۰۰ تومان که بیانگر میزان سودآوری در هر شیفت کاری ۸ ساعته می باشد، خواهیم رسید.

اگر فرض کنیم که ۳۰ روز کاری در ماه داشته باشیم می بایست عدد ۳۰ را در ۳۸۴/۰۰۰ ضرب نماییم. به این ترتیب می توان گفت که سود مالی ماهانه حاصل از خرید خط تولید نایلون فریزر با یک شیفت کاری در روز برابر است با ۱۱/۵۲۰/۰۰۰ تومان. حال برای افزایش سود آوری می توان ساعات کار دستگاه ها را افزایش داد.

سود خط تولید نایلون و نایلکس

همانگونه که برای کیسه فریزر محاسبه شد می توان برای تک تک انواع کیسه های نایلونی زباله و دسته دار میزان سودآوری خط تولید را محاسبه نمود. بطور کلی می توان گفت که دوره بازگشت سرمایه خط تولید انواع نایلون و نایلکس می تواند کمتر از ۱۲ ماه الی ۱۸ ماه باشد. از این رو خط تولید نایلون و نایلکس در زمره توجیه پذیر ترین خطوط تولید از نظر اقتصادی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید