دستگاه های خط تولید نایلون و نایلکس دسته دار

خط تولید نایلون دسته دار خط تولید نایلون و نایلکس

در مورد دستگاه های خط تولید نایلون و نایلکس دسته دار چه اطلاعاتی دارید؟ به نظر شما مهم ترین ماشین آلات صنعتی در خط تولید نایلون رکابی کدام دستگاه ها می باشند؟

همانگونه که می دانید نایلون ها و نایلکس های دسته دار امروزه از میزان مصرف بسیار بالایی برخوردار می می باشند. از طرفی مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید انواع نایلون رکابی چه درجه یک و چه درجه چندم، در ایران تولید می گردد. از این رو قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید انواع نایلون دسته دار نیز مناسب می باشد.

میزان مصرف بالا و قیمت مواد اولیه بسیار مناسب سبب شده است که سود آوری خط تولید نایلون و نایلکس قابل توجه باشد. در این مقاله به معرفی ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید نایلکس دسته دار می پردازیم.

دستگاه تولید نایلون

به این ماشین صنعتی دستگاه تولید رول نایلون و یا دستگاه تولید نایلون رولی نیز گفته می شود. برای تولید نایلون و نایلکس دسته دار معمولا از نایلون های عرض ۸۰ و ۱۰۰ سانتی متر استفاده می شود. از این رو دستگاه های تولید رول نایلون عرض ۸۰ و ۱۰۰ سانتی متر نسبت به دیگر ماشین آلات تولید نایلون از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.


دستگاه تولید نایلون عرض ۸۰ نسبت به دستگاه تولید نایلون عرض ۱ متر دارای قیمت فروش پایین تری می باشد. البته ظرفیت تولید آن نیز بواسطه اکسترودر نسبتا ضعیف تر و ابعاد برج کوچک تر در مقایسه با دستگاه تولید رول نایلون عرض ۱۰۰ سانتی متر پایین تر است.

دستگاه تولید نایلون عرض ۸۰ راد ماشین در هر ساعت کاری بطور متوسط ۲۵ الی ۳۵ کیلو گرم نایلون تولید می کند. در شرایطی که دستگاه تولید نایلون عرض ۱۰۰ از ظرفیت تولید ۳۰ الی ۴۰ کیلو گرمی در ساعت برخوردار است.

دستگاه دوخت نایلون و نایلکس

دستگاه دوخت نایلون و نایلکس توسط راد ماشین در انواع یک و دو طبقه و با قابلیت دوخت و برش نایلون و نایلکس در عرض های ۸۰ و ۱۰۰ سانتی متر طراحی و ساخت می گردد. دستگاه دوخت نایلون و نایلکس دو طبقه راد ماشین بصورت همزمان چهار طاقه نایلون را با سرعت مناسب دوخت و برش می زند. از این رو می توان در کنار یک دستگاه دوخت دو طبقه راد ماشین چند دستگاه تولید نایلون و نایلکس ایرانی و یا چند دستگاه تولید نایلون چینی به خدمت گرفت.دستگاه دوخت نایلکس راد ماشین با توجه به اینکه برای تولید انواع نایلون دسته دار رکابی، کیسه فریزر و کیسه زباله طراحی شده است، مجهز به سیستم پانچ نبوده و در کنار آن معمولا از یک دستگاه پانچ دسته زن نایلون بهره می برند.

دستگاه پانچ نایلون

دستگاه پانچ نایلکس وظیفه دسته دار کردن نایلون های دوخت برش خرده توسط دستگاه دوخت و برش نایلون را برعهده دارد. این دستگاه معمولا بصورت دستی ساخت می گردد. قیمت دستگاه پانچ نایلون بسیار پایین بوده و تاثیر چندانی در افزایش قیمت خط تولید نایلون دسته دار ندارد.

کمپرسور هوا فشرده

کمپسور باد یکی دیگر از تجهیزاتی است که در خط تولید انواع نایلون و نایلکس بکار می رود. وظیفه کمپرسور هوا کمک به دستگاه تولید رول نایلون می باشد. بالن نایلون خروجی قسمت اکسترودر دستگاه تولید نایلون با کمک کمپرسور هوا باد شده و ایجاد می گردد. مشخصات کمپرسور هوای فشرده مورد نیاز هر خط تولید به مشخصات دستگاه تولید نایلون رولی بستگی دارد. معمولا کمپرسور هوا ۱۵۰ لیتری برای خط تولید نایلون و نایلکس کفایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید