دستگاه ورق pp خط تولید ظروف یکبار مصرف پلیمری

خط تولید ظروف یکبار مصرف دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف دستگاه ظروف یکبار مصرف

به نظر شما مهم ترین دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف پلیمری کدامند؟ آیا با نحوه کارکرد دستگاه تولید ورق pp آشنا هستید؟ برای تجهیز یک خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلیمری به چه نوع و تعدادی دستگاه صنعتی نیاز می باشد؟

امروزه اکثر ظروف یکبار مصرفی که در بازار دیده می شوند و علاوه بر آن در صنعت بسته بندی مواد غذایی و پروتئینی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز، و گوشت چرخ کرده و همچنین سبزیجات و … مورد استفاده قرار می گیرند، از جنس مواد گیاهی و پلی پروپیلن هستند. در گذشته ای نه چندان دور از پلی استایرن نیز در تولید این ظروف استفاده می شده است که امروزه بنا به دلایل بهداشتی این امر متوقف گردیده است. همچنین ظروف یکبار مصرف فومی نیز از نظر بهداشتی مورد تایید نیستند.

حال سوال اینجاست که برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و یا pp نیاز به چه دستگاه های صنعتی می باشد؟ آیا با یک خط تولید می توان هر دو نوع ظروف یکبار مصرف را تولید نمود؟ پیشنهاد می کنم برای یافتن پاسخ این سوالات ادامه مقاله را مطالعه کنید.

خط تولید ظروف یکبار مصرف پلیمری و گیاهی

راد ماشین دستگاه هایی طراحی و ساخت نموده است که توان تولید انواع ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلاستیکی را دارای می باشند. به عبارت دیگر دستگاه قابلیت دریافت دو نوع ماده اولیه برای تولید ظروف یکبار مصرف را دارد که این مواد اولیه عبارت اند از پلی پروپیلن و ترکیبات گیاهی مورد نیاز برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلاستیکی. حال به معرفی دستگاه های مذکور خواهیم پرداخت.

دستگاه تولید ورق pp و گیاهی

این دستگاه که فیلم کارکرد آن را می تواند در ادامه مشاهده نمایید امکان تولید ورق نازکی را از جنس پ پ و یا نشاسته به صاحب خود می دهد. این ورق بعنوان ماده اولیه دستگاه پرس ترموفرمینگ در مرحله پایانی خط تولید ظروف یکبار مصرف بکار می رود. سرعت عملکرد دستگاه تولید ورق بستگی به ماده اولیه نیز دارد ولی بطور کلی در هر ساعت می تواند تا ۲۵۰ کیلوگرم نیز تولید داشته باشد.دستگاه ترموفرمینگ

دستگاه پرس ترموفرمینگ که ممکن است به هر نوع قالبی از جمله لیوان، ظرف غذا، ظرف پنیر و ماست پاستوریزه، ظرف بستنی و .. مجهز گردد، با سرعت ۲۰ سیکل و یا ۲۰ ضرب در دقیقه ورق گیاهی و یا پلی پروپیلن خروجی دستگاه تولید ورق را به ظرف تبدیل نی کند. در فیلم زیر می توانید تولید ظرف ماست گیاهی را مشاهده نمایید. البته علاوه بر دستگاه های مورد بررسی قرار گرفته فوق، خط تولید ظروف یکبار مصرف نیاز به ملزوماتی نظیر آسیاب، کمپرسور هوا، لیوان جمع کن و … نیز دارد که از تشریح آن ها صرف نظر می کنیم.دیدگاهتان را بنویسید