دلیل استفاده از تزریق پلاستیک صنعتی

دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی فروش دستگاه تزریق پلاستیک قیمت دستگاه تزریق پلاستیک
<p>

تزریق پلاستیک صنعتی از جمله ی مواردی است که در دهه های اخیر رونق پیدا کرده است. استفاده از تزریق پلاستیک می تواند به نفع صاحبان این مشاغل باشد چراکه در بسیاری از موارد شاهد تولید ضایعات کمتری در استفاده از تزریق پلاستیک نسبت به سایر روش ها خواهیم بود.

چرا تزریق پلاستیک صنعتی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد؟

تزریق پلاستیک صنعتی یکی از مواردی است که با زندگی انسان ها بسیار عجین شده است. چراکه ما به طور گسترده ای در زندگی روزانه ی خود از پلاستیک استفاده می کنیم. اسباب بازی ها، بخش هایی از خودرو که جنس پلاستیکی دارند، جعبه های آب معدنی و… از جمله مواردی هستند که در ساخت آن ها از پلاستیک استفاده می شود.

پلیمرهای مورد استفاده برای تزریق پلاستیک صنعتی

از جمله پلیمرهایی که برای تزریق پلاستیک صنعتی مناسب می باشند می توان به انواعی از ترموپلاستیک ها، ترموست ها و الاستومرها اشاره کرد. مواردی که هنگامی که از آن ها استفاده می شود می توانند بر خاصیت کشسانی، سختی و… پلاستیک تاثیر بگذارند.

زمانی که برای تولید محصولات پلاستیکی از پلیمرهای مناسب و روش تزریق پلاستیک استفاده می شود می توان در سریع ترین زمان ممکن پلاستیک مورد نظر را با بالاترین کیفیت تولید کرد.

هم چنین استفاده از روش تزریق پلاستیک صنعتی و  پلیمرهای مناسب این کار باعث شده است این روش دارای مزایای بسیاری نسبت به روش های قدیمی باشد. یکی از این موارد وجود کم تر ضایعات می باشد.

هم چنین روش تزریق پلاستیک باعث شده است تولیدکنندگان پلاستیک بتوانند توانایی تطابق قطعات را با یکدیگر داشته باشند.

یکی از مواردی که هنگام استفاده از این روش باید مدنظر قرار دهید این است که میزان سرمایه و بودجه ای که باید به این کار اختصاص دهید نسبتا بالا می باشد.

تزریق پلاستیک صنعتی و ویژگی های آن

یکی از ویژگی هایی که در مورد تزریق پلاستیک می توان به آن اشاره کرد این است که برای تولید پلاستیک در اندازه های مختلف می توان از قالب های مخصوص استفاده کرد. قالب هایی که از آن ها استفاده می شود اغلب دارای قیمت بالایی می باشند.

تزریق پلاستیک صنعتی

شکل 1تزریق پلاستیک صنعتی

برای ساخت پلاستیک قالب های مختلفی وجود دارد که در اندازه ها و قیمت های گوناگونی در دسترس می باشند. قالب های Straight-pull یکی از ساده ترین قالب هایی می باشند که برای تزریق پلاستیک صنعتی وجود دارند.

قالب های Straight-pull از دو نیمه ی حفره و هسته تشکیل شده اند که برای طراحی های پیچیده مناسب نیستند. اگر می خواهید طرح های پیچیده ای را تولید کنید بهتر است از قالب هایی که دارای طراحی پیچیده تری می باشند استفاده نمایید.

Side-Action  یکی از قالب هایی می باشد که دارای طراحی پیچیده ای است و برای تولید محصولاتی که دارای هندسه ی پیچیده تری می باشند مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید