ساخت دستگاه تزریق پلاستیک تولید درب بطری پت

دستگاه تزریق پلاستیک

ساخت دستگاه تزریق پلاستیک در برخی موراد به محصول تولیدی بستگی دارد. برای از جمله این محصولات پریفرم است که دستگاه تزریق آن در مقایسه با سایر ماشین آلات تزریق پلاستیک از تفاوت هایی برخوردار است. انواع دستگاه پت سازی نظیر دستگاه تزریق پلاستیک تولید پریفرم و دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری و دستگاه بادکن پت در ایران طراحی و ساخت می گردند. آیا از نقاط قوت دستگاه های تزریق پریفرم ایرانی اطلاع دارید؟ به نظر شما چرا توصیه می کنیم که دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی برای تولید بطری نوشابه و سایر انواع بطری های پت خرید نمایید؟

بطری پت امروزه کاربرد فراوانی در صنعت لبنیات و نوشیدنی های گازدار دارد. بطری نوشابه، بطری آب معدنی، بطری انواع ماء الشعیر و نیز بطری دوغ از جمله مواردی هستند که امروزه میزان مصرف بالایی دارند. اما به نظر شما پروسه تولید بطری پت چگونه است؟ برای راه اندازی خط تولید بطری نوشابه نیاز به خرید چه دستگاه هایی می باشد؟ برای آشنایی با انواع دستگاه های کاربردی در تولید انواع بطری پت ما را با مطالعه این مقاله همراهی کنید.

دستگاه پت سازی

دستگاه های و ماشین آلات صنعتی مورد نیاز در صنعت بطری پت سازی عبارت اند از: دستگاه تزریق پریفرم، دستگاه بادکن پت و دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری

قابل ذکر است که دستگاه تزریق پرفرم و دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری با وجود اینکه از خانواده دستگاه تزریق پلاستیک هستند و از نظر ظاهری یکسان هستند دارای تفاوت هایی می باشند که در ادامه مقاله به آن ها اشاره خواهیم نمود. بسیاری می پندارند که منظور از دستگاه پت سازی همان دستگاه بادکن پت می باشد. در حالی که اگر بخواهیم یک دستگاه را از این خط تولید بعنوان دستگاه پت سازی برگزینیم، قطعا دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم خواهد بود.

دستگاه تزریق پت

دستگاه تزریق پت یک نوع دستگاه تزریق پلاستیک می باشد که نسبت به دیگر دستگاه های تزریق پلاستیک همه کاره دارای اختلاف هایی می باشد. از جمله مهم ترین تفاوت هایی که در ساختار دستگاه تزریق پریفرم نسبت به دیگر ماشین آلات تزریق پلاستیک دیده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طول سیلندر ماردون دستگاه پت زن نسبت به دیگر دستگاه های تزریق پلاستیک ۶۰ سانتی متر بلندتر می باشد.
  • الکتروموتور های دستگاه تزریق پریفرم قوی تر از الکتروموتور های سایر ماشین آلات تزریق هستند.
  • شاسی یا همان بدنه فلزی دستگاه مذکور نیز بزرگتر از دیگر دستگاه های تزریق پلاستیک می باشد.

امروزه دستگاه تزریق پریفرم در ایران با کیفیت بسیار بالایی ساخت می گردد. راد ماشین برای اثبات کیفیت دستگاه های پت زن خود، این ماشین آلات را تا ۳۶ ماه یا سه سال تمام گارانتی می نماید. لازم به ذکر سات که معروف ترین دستگاه های تزریق پلاستیک چینی که در ایران به فروش می رسند نهایتا بک سال گارانتی دارند. از طرفی دیگر ظرفیت تزریق انواع دستگاه تزریق پت راد ماشین در مقایسه با برند های چینی معروف بالاتر می باشد.

دستگاه بادکن پت

دستگاه بادکن ممکن است اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک باشد. بادکن نیز همانند دستگاه تزریق علاوه بر ساخت در ایران از کشور چین خرید و وارد ایرانی می گردد. بدیهی است که با توجه به بالاتر بودن سرعت کار قیمت دستگاه های بادکن اتوماتیک بیشتر از نمونه های نیمه اتوماتیک و یا دستی آن می باشد.دستگاه تزریق درب بطری

دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری ساخت ایران در مقایسه با ماشین الات چینی از ظرفیت تزریق بالاتری برخوردار بوده و سبب افزایش سرعت تولید می گردد. در انتخاب نوع دستگاه بع تعداد کویته های قالب و وزن هر درب دقت می شود. از جمله مزایایی که برای دستگاه تزریق پلاستیک ساخت ایران در مقایسه با دستگاه های مشابه چینی می توان بیان کرد، امکان ساخت دستگاه ترکیبی است. منظور از دستگاه تزرکیبی چیست؟

اگر به کاتالوگ دستگاه های تزریق پلاستیک چینی نگاهی بیندازید متوجه می شوید که استانداری خاصی در تعیین قدرت گیره و ظرفیت واحد تزریق بکار رفته است. به عبارت دیگر ظرفیت تزریق دستگاه به تناز گیره آن برمی گردد. حال فرض کنید که محصولی که تولید می شود دارای وزن کم و قالب بزرگ می باشد. در این حالت علیرغم اینکه شما نیاز به دستگاه با ظرفیت تزریق پایینی هستید مجبورید تا دستگاه بزرگی خرید کنید. زیرا بر اساس استانداردی که به آن اشاره شد، گیره بزرگ و پرقدرت در کنار واحد تزریق بزرگ و گران قیمت بکار می رود.

ما در طراحی دستگاه های تزریق پلاستیک ساخت ایران، علاوه بر وجود استاندارد مشابه دستگاه های چینی به نیاز مشتری نیز توجه نموده و طراحی های خاص نیز داریم. بعبارت دیگر گیره و اکسترودر دستگاه تزریق پلاستیک را بر اساس نیازی که مشتری دارد طراحی می نماییم. این امر موجب می گردد که قیمت دستگاه نسبت به ماشین آلات استاندارد مقرون به صرفه تر باشد. البته گاهی اوقات هم پیش می آید که جنس نیاز به گیره کوچکتر و کم قدرت تر دارد در شرایطی که وزن خود محصول زیاد است. در این حالت نیز دستگاه مناسب طراحی و ساخت می شود. برای مثال پیش می آید که محصول نیاز به گیره ۳۰۰ تن دارد ولی اکسترودر مورد نیاز برای تولید آن اسکترودر دستگاه ۶۰۰ تن است و یا محصول به گیره ۴۰۰ تن و واحد تزریق دستگاه ۲۰۰ تن نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید