ساخت دستگاه تزریق پلاستیک خط تولید بطری آب معدنی نوشابه

دستگاه تزریق پلاستیک

خط تولید انواع بطری پلاستیکی آب معدنی و نوشابه شامل چه دستگاه هایی می باشد؟ آیا ساخت دستگاه های کاربردی در خط تولید مذکور در ایران انجام می پذیرد؟

امروزه بطری پلاستیک بویژه بطری پت در صنعت بسته بندی کاربرد بسیار زیادی دارد. از جمله مهم ترین کاربرد های این محصول بسته بندی نوشابه، آب معدنی، نوشیدنی های گازدار، دوغ و لبنیات و … می باشند. اما اینکه تولید بطری های مذکور با چه دستگاه هایی صورت می پذیرد، سوالی است که در ادامه می خواهیم به آن پاسخ دهیم. خط تولید بطری نوشابه و یا بطری آب معدنی و بطور کلی تمامی انواع بطری های پت تقریبا یکسان می باشد. دستگاه های کابردی در خط تولید بطری نوشابه و یا خط تولید بطری آب معدنی را در ادامه تشریح می کنیم.

دستگاه تزریق پریفرم

تولید بطری پت شامل دو مرحله اساسی می باشد. مرحله اول در این پروسه، تولید پریفرم یا پت می باشد. برای تولید پریفرم نیاز به خرید دستگاه تزریق پلاستیک می باشد. دستگاه تزریق پریفرم مشابه دستگاه های تزریق پلاستیک معمولی می باشد. فقط مشخصات برخی از اجزای سازنده آن با دستگاه های تزریق پلاستیک همه کاره یا معمولی متفاوت است. معمولا دستگاه تزریق تولید پریفرم از نظر ابعاد بزرگتر از دستگاه هاز تزریق معمولی بوده و از قیمت فروش بالاتری نیز دارد. ساخت دستگاه تزریق پلاستیک در انواع مختلف در ایران صورت می پذیرد.

دستگاه بادکن پت

مرحله نهایی در پروسه تولید بطری پت باد کردن پریفرم با استفاده از گرما می باشد. دستگاه بادکن پریفرم در انواع نیمه و تمام اتومایت با ظرفیت و قیمت متفاوت می تواند در خط تولید انواع بطری بکار روند. این دستگاه نیز در ایران طراحی و ساخت می گردد. دستگاه بادکن نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک از قیمت بسیار پایین تری برخوردار می باشد.

دستگاه تزریق درب بطری

به منظور تولید درب بطری های از یک دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می شود. دستگاه تزریق پلاستیک مذکور در حقیقت یک دستگاه تزریق پلاستیک همه کاره است که امکان نصب قالب درب بطری بر روی آن همانند بسیاری از قالب های دیگر وجود دارد. دستگاه تزریق پلاستیک همانگونه که بیان نمودیم در ایران قابل طراحی و ساخت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید