سازنده برج خنک کننده کوچک فایبرگلاس مکعبی و مدور

برج خنک کننده

برج خنک کننده فایبرگلاس کوچک با شکل مکعبی و مدور سازنده های مختلفی در کشور دارد و می تواند همان گزینه ای باشد که شما برای خنک کردن دستگاه های صنعتی خود بدان نیاز دارید.
اگر مدتی است که برای خرید یک کولینگ تاور کوچک فایبرگلاس دچار مشکل شده اید و به تصمیم واحدی نرسیده اید از مطالب این سایت بهره ببرید.

برج خنک کننده فلزی

می توانید برای خنک کردن دستگاه های صنعتی خود و بالا بردن راندمان کار واحد صنعتی یا شیمیایی تان با کارشناسان ما در مورد برج خنک کننده فلزی صحبت کنید. اما چند نکته را در مورد معرفی این برج خنک کننده به خاطر بسپارید. برج خنک کننده فلزی یا گالوانیزه از جنس فلزاتی مانند آهن ساخته می شود و سنگین وزن هستند.
قیمت پایینی نسبت به دیگر هم نوعان خود دارند ولی هزینه نصب و نگهداری و رفع عیوب آن ها بسیار بالاست.
زیرا به دلیل وزن سنگین و طراحی ساختار آن ها جدا سازی قطعات و فهمیدن اینکه مشکل دستگاه از کجاست، کار را سخت می کند. هرچند سالیان طولانی، کارخانه های مختلف با این کولینگ تاور کار کردند اما گزارشات حاکی از آن بوده که درصد زنگ زدگی و رسوب در آن ها زیاد اتفاق افتاده است.

برج خنک کننده کوچک

برج خنک کننده در سایزهای مختلف بسته به کاربرد واحد تولید می شود. برج های خنک کننده کوچک مانند برج خنک کننده فایبرگلاس کوچک را گاهی روی پشت بام منازل یا در گوشه کارگاه های کوچک می بینید. این برج خنک کننده کوچک برای دستگاه هایی طراحی شده است که میزان دمای بسیار بالایی ندارند یا روند افزایش دما در آن ها خیلی بالا نیست. در این دستگاه ها از فن های کوچک و پکینگ هایی در سایز کوچک استفاده می شود.

برج خنک کننده مرطوب

برج خنک کننده تر یا مرطوب و یا به عبارت دیگر برج خنک کننده مدار باز یکی از انواع کولینگ تاور هایی است که بسیار کاربردی است. نام گذاری این نوع کولینگ تاور به این دلیل است که  با استفاده از رطوبت و تبدیل هوای خشک به هوای اشباع از آب  با  یک فرآیند انتقال گرما انجام می شود.برج خنک کننده مرطوب در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود اما مهمترین و پرکاربردترین آن ها دو نوع برج خنک کننده مخروطی یا گرد و برج خنک کننده مکعبی هستند.
برج خنک کننده مخروطی با یک سیستم پاشش آب دایره ای کار ایجاد سطح انتقال حرارت را برعهده دارد اما برج خنک کننده مرطوب مکعبی با پاشیدن آب ثابت یک سری نازل مربع پاش سطح پکینگ  یا سطوح خنک کننده را کاملا خیس می کند و موجب کاهش دمای آب می شود.

وزن برج خنک کننده

وزن برج خنک کننده بستگی به تعداد تجهیزات نصب شده در داخل آن دارد و البته جنس بدنه کولینگ تاور نیز در وزن آن موثر است. به طور کلی می توان گفت وزن برج خنک کننده برابر وزن همه قطعات به کار رفته در ساخت برج خنک کننده است همچنین وزن آب در گردش در داخل کولینگ تاور نیز به وزن کل اضافه خواهد شد.

اگر در موقع خرید یک کولینگ تاور عبارت وزن خشک دستگاه را شنیدید تعجب نکنید. این اصطلاح برای وزن کولینگ تاوری است که هنوز آبی در آن جریان پیدا نکرده است. برج خنک کننده در حال کار که آب سیال در آن جریان پیدا کرده است را وزن در حال کار می گویند. وزن در حال کار وابسته به میزان آب در گردش درون برج و آب ذخیره شده در تشت آب کولینگ تاور می باشد. طبیعی است هر چه جنس قطعاتی که در کولینگ تاور نصب می شود سبک تر باشد وزن کلی برج خنک کننده نیز کمتر خواهد بود.

 در برج های خنک کننده ای که در نیروگاه های بزرگ استفاده می شود به دلیل استفاده از بتن و میلگرد های فلزی و به کار بردن مصالح سنگین در ساخت کولینگ تاور وزن کلی دستگاه بسیار زیاد است و گاهی به چند تن هم می رسد. البته جای تعجب هم نیست چون قرار است این برج خنک کننده دستگاه های عظیم الجثه ای را کاهش دما دهد. این برج های خنک کننده ابتدا برای کارخانه شما برسی و کارشناسی شده و طراحی خاص خود را پیدا می کند چون قرار است به صورت دائمی و مدت طولانی برای کارخانه بزرگ شما نصب شود. هرگونه تغییرات و بروز رسانی آن به بسیار سخت و هزینه بر است. بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم اگر صاحب واحد صنعتی بزرگ هستید و قرار است برای مجتمع خود کولینگ تاور بزرگی سفارش دهید از کارشناسان خبره در این حیطه استفاده کنید.
کارشناسان ما این تجربه چندساله را در زمینه فروش و پشتیبانی انواع برج های خنک کننده را دارند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برج خنک کننده فایبرگلاس

اگر مدتی است که در جست و جوی کولینگ تاور خوب و بروزی هستید حتما نام برج خنک کننده فایبر گلاس را شنیده اید. برج خنک کننده فایبرگلاس که با نام برج خنک کننده کامپوزیتی نیز شناخته می شود به دلیل استفاده از کامپوزیت، وزن سبک و دارای مقاومت فیزیکی بالایی دارد. حتما در جاهای مختلف این جنس از کار را به چشم دیده اید. وزن سبک این آلیاژ این مزیت را برای کارگاه شما دارد که در جاهای مختلف آن را نصب کنید. چوت جابجایی و حرکت آن بسیار ساده است. برج خنک کننده فایبرگلاس قابلیت رسانایی ندارد و کار با آن بسیار امنیت بیشتری دارد و می توان در بسیاری از جاها آن را نصب کرد.

شست و شوی بدنه کولینگ تاور فایبرگلاس بسیار ساده است و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد.
بودجه ای که برای خرید برج خنک کننده می خواهید صرف کنید بهتر است برای یکی از بهترین های برج خنک کننده صرف شود تا سال های متوالی از این محصول استفاده کنید. کارشناسان ما متناسب با هزینه مورد نظر شما می توانند تجهیزات و بدنه مناسب کولینگ تاور را برای محیط کاری شما پیشنهاد می دهند. برج خنک کننده فایبرگلاس در سایزهای مختلف بسته به میزان دمای مورد نظر شما و مکان شما طراحی و ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید