سازنده دستگاه اکسترودر pp ترموفرمینگ ظروف یکبار مصرف

دستگاه ترموفرمینگ دستگاه ظروف یکبار مصرف

به نظر شما چه ماشین آلاتی در خط تولید انواع ظروف یکبار مصرف گیاهی و پلاستیکی کاربرد دارند؟ آیا سازنده دستگاه اکسترودر pp و نشاسته و دستگاه ترموفرمینگ در ایران را می شناسید؟ تولید ظرف یکبار مصرف از نشاسته و به عبارت دیگر مواد اولیه گیاهی چه مزایایی دارد؟

دامنه کاربرد ظروف یکبار مصرف امرزه بسیار زیاد می باشد. لیوان، ظرف غذا، ظروف بسته بندی مواد پروتئینی بویژه گوشت  و مرغ و گوشت چرخ کرده، ظروف بسته بندی لبنیات، ظروف بسته بندی میوه و … تنها بخشی از بیشمار کاربرد ظروف یکبار مصرف می باشند. از جمله مزایای ظروف یکبار مصرف pp و گیاهی بازیافت بسیار ساده آن ها می باشد. امروزه فقط با یک دستگاه آسیاب می توان ضایعات این نوع ظروف را به چرخه تولید بازگردانی نمود. در این مقاله قصد داریم اندکی در مورد دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از نشاسته و ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف pp صحبت نماییم.

دستگاه های مورد نیاز برای تولید ظروف یکبار مصرف

دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف پلیمری و گیاهی ساخت راد ماشین در خقیقت یک خط تولید می باشند. به عبارت دیگر راد ماشین یک خط تولید را به منظور تولید انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی به فروش می رساند. ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف عبارت اند از:

  • دستگاه اکسترودر pp و گیاهی
  • دستگاه پرس ترموفرمینگ

این دو دستگاه اصلی ترین اجزای خط تولید ظروف یکبار مصرف می باشند. بدیهی است که آسیاب، کمپرسور هوا و برخی ملزومات دیگر نیز امکان اضافه شدن به خط تولید را دارند. دستگاه ورق ساز و دستگاه فرمینگ ظروف یکبار مصرف علاوه ر ساخت توسط راد ماشین از کشور چین نیز به ایران وارد می شوند. بدیهی است که کیفیت ورق ساز و دستگاه ترموفرمینگ چینی نسبت به ماشین آلات ایرانی معرفی شده توسط راد ماشین از کیفیت و قیمت پایین تری برخوردار می باشند. قطعات دستگاه های راد ماشین از کشور های اروپایی و بویژه آلمان خرید می گردند.

دستگاه اکسترودر ورق pp و گیاهی

سیلندر ماردون و دیگر تجهیزات این دستگاه بگونه ای انتخاب می شوند که بتواند ورق پ پ و یا گیاهی با ضخامت های استاندارد انواع ظروف یکبار مصرف تولید نماید. ظرفیت تولید دستگاه اکسترودر مذکور به ۲۵۰ کیلوگرم در ساعت نیز می رسد.

دستگاه پرس ترموفرمینگ

ظروفیت تولید دستگاه فرمینگ ظروف یکبار مصرف راد ماشین در هر دقیقه ۲۰ سیکل می باشد. یعنی در هر دقیقه ۲۰ مرتبه ورق پ پ و یا گیاهی را بر اساس قالب نصب شده بر روی آن پرس نموده و ظرف تولید می کند. با توجه به ابعاد متنوع ظروف و ثابت بودن طول و عرض قالب دستگاه تعداد تولید در هر دقیقه به ابعاد ظرف تولیدی بستگی دارد.

سازندگان دستگاه ترموفرمینگ

همانگونه که بیان شد علاوه بر راد ماشین برخی از شرکت ها در ایران وجود دارند که دستگاه اکسترودر و دستگاه ترموفرمینگ چینی وارد ایران می نمایند. برخی دیگر نیز با وارد کردن قطعات از چین به ساخت دستگاه های مذکور در ایران می پردازند. از آنجایی راد ماشین در ساخت ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف از قطعات اروپایی بهره می برد، کیفیت نسبت به ماشین آلات چینی بسیار بالاتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید