شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک تمام اتوماتیک سروو موتور

دستگاه تزریق پلاستیک

شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک رادماشین انواع ماشین آلات تزریق پلاستیک را بصورت تمام اتوماتیک طراحی و ساخت می نماید. به نظر شما سیستم سروو موتور چه تاثیر در کارایی و قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دارد؟ ربات ها که نقش اساسی در اتوماتیک شدن دستگاه تزریق پلاستیک دارند از کدام کشور ها خرید و وارد ایران می شوند؟ برای کسب اطلاعات مدتظرتان در مورد ماشین آلات تزریق سروو مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

امروزه عدم استفاده از کارگر در خط تولید محصولات پلاستیکی و بعبارت دیگر کارکرد تمام اتوماتیک آن تاثیر بسزایی در افزایش سرعت عملکرد دستگاه داشته و می تواند موجب درآمد زایی بیشتر گردد. همچنین بکار بردن سیستم سروو موتور علیرغم افزایش قیمت دستگاه موجب کاهش مصرف برق و هزینه های مربوط به آن بصورت چشمگیری می گردد.

از این رو این دو پارامتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرند. در ادامه به تشریح دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور و ربات دستگاه تزریق پلاستیک و خط تولید ظروف iml که در آن کاربرد دارند می پردازیم. به نظر شما شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک در ساخت دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور از چه قطعاتی استفاده می کند.

دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور

همانگونه که می دانید قیمت دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک معمولی ۱۰ الی ۲۰ درصد بالاتر می باشد. اما مصرف برق بسیار پایین دستگاه تزریق سروو موجب شده است که تمایل برای خرید آن افزایش یابد. البته برای تولید برخی از محصولات نظیر سبد میوه بهتر است از دستگاه تزریق پلاستیک معمولی استفاده شود.

بطور کلی سروو موتور جریان روغن هیدرولیک را با استفاده از پمپ دنده ای بسیار کم صدا کنترل نموده و فقط در زمان های مورد نیاز روغن را به جریان انداخته و در مابقی زمان ها پمپ هیدرولیک را خاموش می نماید. این امر دو تاثیر دارد. اول اینکه مصرف برق دستگاه می تواند تا ۸۰ درصد کاهش یابد و دوم اینکه طول عمر روغن هیدرولیک افزایش پیدا می کند. سیستم سروو موتور تکنولوژی بسیار نویی می باشد که سبب می شود تا در مواقعی که نیاز به جریان روغن نیست سیستم هیدرولیک کاملا خاموش و مصرف برق آن به صفر برسد. از این رو بطور خلاصه مزایای دستگاه تزریق پلاستیک سروو بصورت زیر می باشند:

 • مصرف برق بسیار پایین و در حدود ۸۰ الی ۲۰ درصد ماشین آلات دارای پمپ دبی ثابت
 • صدای بسیار اندک پمپ هیدرولیک
 • کاهش دمای روغن هیدرولیک
 • افزایش طول عمر روغن هیدرولیک
 • افزایش دقت در کنترل فشار و نیز افزایش سرعت دستگاه
 • راحتی تعمیر و نگهداری دستگاه به دلیل سادگی مدار هیدرولیک در سیستم سروو موتور
 • و برخی دیگر

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور

موارد ذکر شده در بالا شده است که از دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور در تولید محصولاتی با ویژگی های خاص استفاده شود. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از موارد زیر:

 • محصولاتی که زمان زیادی برای خنک کاری نیاز دارند
 • محصولاتی که فشار نگهدارنده باید به مدت زیادی بر روی آن ها قرار داشته باشد
 • قطعات جداره ضخیم یا بیش از ۲ میلی متر
 • تجهیزات دارای سیکل یا بازه زمانی تولید قابل توجه
 • محصولات سنگین و بزرگ

رادماشین شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک در انواع معمولی و سروو موتور و نیز ماشین آلات تزریق پلاستیک مخصوص پریفرم و دستگاه های تزریق با کاربرد خاص می باشد. معمولا هر شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک برای افزایش کیفیت ماشین آلات سروو موتور خود از قطعات و تجهیزات با کیفیت اروپایی استفاده می کند که ما نیز از این قائده پیروی می کنیم.

خط تولید ظروف iml

ظروف iml یا ظروف پلاستیکی جداره نازک در صنعت بسته بندی کاربرد دارد. امروزه بسیاری از مواد غذایی نظیر لبنیات، حلوا شکری، خرما و … در ظروف iml بسته بدی می گردند. iml در حقیقت به مکانیزم و روش تولید ظروف پلاستیکی جداره نازک دارای برچسب گفته می شود. در این روش ابتدا توسط ربات برچسب داخل قالب دستگاه تزریق پلاستیک قرار می گیرد. در ادامه دستگاه مواد پلاستیکی را به درون قالب تزریق نموده و پس از خنک شدن ظرف، برچسب به جداره نازک ظرف چسبیده و بعبارتی بر روی ظرف چاپ می گردد. در انتها پس از باز شدن گیره ظرف از درون قالب خارج شده و سیکل بعد تولید صورت می پذیرد. خط تولید ظروف جداره نازک شامل تجهیزات زیر می باشد:

 • دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا
 • ربات دستگاه تزریق پلاستیک
 • آسیاب پلاستیک
 • چیلر دستگاه تزریق پلاستیک
 • قالب ظرف
 • مواد کش و برخی دیگر از تجهیزات جانبی

رادماشین شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا برای تولید انواع ظروف iml بوده و از ربات های اتریشی با کیفیت در طراحی و اجرای انواع خط تولید ظروف جداره نازک بهره می برد که علیرغم افزایش نسبی قیمت خط تولید موجب افزایش کیفیت محصول تولیدی می گردد.

شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک

همانگونه که بالاتر هم گفته شد، رادماشین سال هاست که خود را بعنوان شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک و سایر ماشین های با کیفیت ایرانی صنعت پلاستیک و وارد کننده انواع ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی به صنعتگران این عرصه معرفی می نماید. ساخت دستگاه تزریق پلاستیک در ایران صنعتی قدیمی بشمار می آید اما از سال ۸۹ و ۹۰ اکثر شرکت های سازنده بغیر از معدود شرکت ها به واردات دستگاه تزریق پلاستیک رو آورده و ساخت دستگاه تزریق پلاستیک را رها نموده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید