فروش دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ ۳۰۰ ۳۲۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک

فروش دستگاه تزریق پلاستیک در کشور های مختلف جهان به منظور تولید محصولات متنوعی صورت می پذیرد. به نظر شما منظور از دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ و یا ۳۰۰ و همچنین ۳۲۰ تن چیست؟ اعدادی که در عنوان دستگاه تزریق پلاستیک دیده می شوند نشان دهنده چه ویژگی هایی از ماشین و محصول تولیدی آن هستند؟ بطور کلی یک دستگاه تزریق پلاستیک شامل چه بخش هایی است؟

دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

دستگاه تزریق پلاستیک نقش اصلی را در تولید اکثر محصولات پلاستیکی دارد. بطور کلی تمامی انواع پلاستیک های فشرده توسط این دستگاه تولید می شود. ماشین آلات تزریق پلاستیک شامل واحد های زیر می گردند.

 • واحد تزریق: شامل سیلندر ماردون، هیدروموتور، قیف و … شده که وظیفه دریافت مواد اولیه و ذوب آن و تزریق آن به درون قالب را بر عهده دارد.
 • واحد گیره: گیره شامل صفحات ثابت و متحرک، میله های راهنما، پران و … می گردد که نگهداری قالب وظیفه اصلی آن است.
 • واحد کنترل: واحد کنترل مجهز به سیستم plc است که فرامین عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک از این واحد صادر می گردند.
 • واحد هیدرولیک: پمپ ها، شیر آلات و سایر تجهیزات هیدرولیک که وجود آن ها برای کار دستگاه ضروری است، در این واحد قرار می گیرند.

نحوه عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک

امروزه پلاستیک جزء جدایی ناپذیر زندگی روزمره بشر می باشد. دستگاه تزریق پلاستیک ماشین صنعتی است که مواد اولیه درجه یک و یا بازیافتی را از طریق مواد کش ها وارد قیف و بعد از آن سیلندر ماردون خود کرده و پس از ذوب درون سیلندر توسط ماردون به درون قالب نصب شده روی گیره تزریق می کند. گیره وظیفه نگهداری قالب و اعمال فشار به قالب جهت شکل گیری محصول تولیدی مدنظر را بر عهده دارد.

پس از انجام فرایند تزریق محصول داخل قالب خنک شده و گیره دستگاه تزریق پلاستیک باز و به طبع آن قالب را گشوده و محصول تولید شده از درون قالب خارج می گردد. این فرایند مادامی که مواد اولیه به دستگاه برسد ادامه خواهد داشت. منظور از ۲۰۰ تن و یا ۳۰۰ و ۳۲۰ تن که در عنوان دستگاه های تزریق پلاستیک بیان می شوند، قدرت گیره دستگاه است. در ادامه به معرفی مختصری در مورد سه نوع دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰، ۳۰۰ و نیز ۳۲۰ تن خواهیم پرداخت. قیمت فروش دستگاه تزریق پلاستیک رابطه مستقیمی با قدرت گیره آن دارد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن

مشخصات واحد تزریق: واحد تزریق دستگاه ۲۰۰ تن با ماردون دارای قطر ۴۵ الی ۶۰ میلی متر تجهیز می گردد. این دستگاه فشار تزریقی در بازه ۹۰۰ الی ۱۶۰۰ بار خواهد داشت. بسته به کلاس سیلندر ماردون، دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن وزن تزریقی در بازه ۳۴۰ الی ۶۳۶ گرم خواهد داشت. هیتر هایی که روی سیلندر ماردون این دستگاه قرار می گیرند دارای توان ۱۶ کیلو وات هسند.

مشخصات واحد گیره: ابعاد صفحات ثابت و متحرک در دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن ۷۵۰ در ۸۳۰ میلی متر است. از این رو فاصله بین میله های راهنما برای این دستگاه می تواند ۴۸۰*۴۹۰ میلی متر باشد. دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن دارای نیروی قفل گیره ۲۰۰۰ کیلو نیوتن است. حداکثر و حداقل ارتفاع قالب برای این ماشین صنعتی ۵۵۰*۱۸۰ میلی متر خواهد بود.

مشخصات واحد هیدرولیک: ظرفیت مخزن روغن برای دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن ۲۶۰ لیتر است. همانگونه که بیان شد شیرآلات هیدرولیک، پروپرشنال، پمپ هیدولیک و سایر تجهیزات هیدرولیک دستگاه های تزریق پلاستیک ساخت این شرکت از برند های معتبری نظیر یوکن ژاپن و ویکرز انگلیس می باشند.

مشخصات واحد کنترل: PLC مورد استفاده در دستگاه های این شرکت ساخت کمپانی تک میشن تایوان و تجهیزات برقی بکار رفته در تابلو برق و سیستم کنترل از برند هایی نظیر اشنایدر و تله مکانیک هستند.

در ادامه شما را به تماشای نحوه عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن دعوت می نمایم.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن

مشخصات واحد تزریق:

 • قطر ماردون ۶۰ الی ۷۵ میلی متر
 • فشار تزریق: ۱۰۰۰ الی ۱۴۱۷ بار
 • وزن تزریق بسته به کلاس سیلندر ماردون ۷۷۰ الی ۱۲۱۸ گرم
 • توان هیتر ها ۱۹ کیلو وات
 • و …

مشخصات واحد گیره:

 • ابعاد صفحات ۹۰۰*۹۰۰ میلی متر
 • فاصله بین میله های راهنما ۶۱۰*۶۱۰ میلی متر
 • نیروی قفل گیره ۳۰۰۰کیلو نیوتن
 • حداقل و حداکثر ارتفاع قالب ۶۸۰*۲۵۰ میلی متر
 • و …

برای آشنایی بیشتر با دستگاه های تزریق پلاستیک این شرکت می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن تفاوت چندانی با دستگاه تزریق ۳۰۰ تن ندارد. بطور کلی با تغییراتی اندک نظیر تغییر فاصله بین تایبار ها از ۶۱۰ به ۶۶۰ میلی متر و یا نیروی قفل گیره از ۳۰۰۰ به ۳۲۰۰ کیلو نیوتن می توان دستگاه ۳۰۰ تن را به دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن تبدیل نمود. همچنین قیمت فروش دستگاه تزریق پلاستیک ۳۲۰ تن کمی بالاتر از دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن است.

فروش دستگاه تزریق پلاستیک

در ایران شرکت های متعددی هستند که در زمینه فروش دستگاه تزریق پلاستیک اعم از ایرانی و یا چینی فعالیت دارند. امروزه با توجه به افزایش نرخ ارز قیمت فروش دستگاه های تزریق پلاستیک وارداتی که عمدتا چینی هستند رشد چشمگیری داشته است. این در حالی است که کیفیت آن ها تفاوتی نکرده است.

اما ماشین آلات تزریق پلاستیک ایرانی این شرکت با وجود طراحی منحصر به فرد و ساخت با استفاده از قطعات با کیفیت اروپایی، ایرانی و ژاپنی با قیمت بسیار پایین تر و در اکثر موارد با قیمت یک دوم دستگاه های چینی به فروش می رسند. لازم به ذکر است که دستگاه های این شرکت از ۲ الی ۳ سال گارانتی و بیش از ۱۰ سال خدمات پس از فروش برخوردار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید