فروش دستگاه پلاستیک بادی دبه ماست سازی

دستگاه پلاستیک بادی

فروش دستگاه پلاستیک بادی ۴ و ۲۰ لیتری در ایران و کشور های در حال توسعه آمار قابل توجهی دارد. دبه ماست با چه نوع دستگاه صنعتی تولید می گردد؟ بطور کلی دستگاه پلاستیک بادی در چه نوع کارگاه های پلاستیک سازی مورد استفاده قرار می گیرد؟ در تعیین قیمت فروش این دستگاه چه پارامتر هایی دخیل هستند؟

دبه ماست از جمله ظروف پلاستیکی بادی پر فروش و کاربردی است. دستگاه صنعتی که از آن به منظور تولید انواع دبه و بطری پلی اتیلن و بطور کلی انواع ظروف پلاستیکی درون تهی استفاده می گردد، دستگاه پلاستیک بادی است. دستگاه بادی که در کارگاه ها و کارخانه های دبه سازی به وفور دیده می شود، شامل انواع مختلفی است.

دستگاه بادی چهار لیتری

دبه ماست معمولا دو لیتری است. از این رو بسیاری بر این باورند که با دستگاه بادی دو لیتری می توانند دبه ماست تولید کنند. به نظر شما آیا دستگاه پلاستیک بادی دو لیتری می تواند دبه ماست تولید کند؟ از آنجایی که در هر ضرب تولید دبه، ضایعاتی تقریبا برابر با وزن دبه نیز بایستی بوجود آیند، دستگاه پلاستیک بادی دو برابر وزن دبه باید ظرفیت مواد دهی داشته باشد.

فلذا دبه جهت تولید دبه ماست می بایست از دستگاه پلاستیک بادی چهار لیتری استفاده گردد. تا ضمن تولید محصول با کیفیت سرعت کار نیز با توجه به ظرفیت مواد دهی دستگاه بالا باشد.

قیمت دستگاه پلاستیک سازی بادی

دستگاه بادی همانند دیگر ماشین آلات تزریق پلاستیک شامل سه واحد اصلی می باشد. این واحد ها که مشخصات قطعات تشکیل دهنده آن در تعیین مشخصات تولیدی و قیمت فروش آن موثر هستند عبارت اند از: واحد تزریق (اکسترودر)، واحد گیره و واحد کنترل

اکسترودر دستگاه پلاستیک بادی

اکسترودر یک دستگاه پلاستیک بادی بسته به ظرفیت مواد دهی مورد انتظار می تواند با سیلندر ماردون، موتور و گیربکس دارای مشخصات فنی و قیمت متنوع طراحی و ساخت گردد. از این رو واحد تزریق دستگاه بادی ۴ لیتری و دستگاه بادی ۲۰ لیتری با قطعات کاملا متفاوتی از نظر قیمت و مشخصات تجهیز می شوند. بنابراین هزینه کلی ساخت دستگاه بادی به شدت تحت تاثیر واحد تزریق می باشد.

گیره دستگاه تزریق پلاستیک

گیره دستگاه تزریق پلاستیک بادی اندکی نسبت به گیره دستگاه تزریق پلاستیک متفاوت است. اما در کل ابعاد گیره، بازویی بودن گیره، به اصطلاح گیره جلو (طرح قدیمی) و گیره بغل (طرح جدید) بودن آن و همچنین انباری دار بودن دستگاه در تعیین قیمت موثر می باشند.

کنترل دستگاه تزریق پلاستیک

واحد کنترل دستگاه تزریق پلاستیک بادی شامل تابلو برق، PLC، HMI و کنترلر هایی نظیر پاریزون برای کنترل روده می باشد. البته کنترل پاریزون برای دستگاه های بزرگتر از ۴ لیتر نصب می شود. سیستم کنترل پاریزون به نوبه خود تاثیر فراوانی در قیمت تمام شده دستگاه پلاستیک سازی بادی دارد. چند نقطه بودن پاریزرون بسیار مهم و موثر در قیمت آن است.

دیدگاهتان را بنویسید