فروش کولینگ تاور و تولید برج خنک کننده فایبرگلاس

کولینگ تاور

فروش کولینگ تاور یا همان برج خنک کننده به صاحبان صنایع بزرگ و کوچک، مالکین مجتمع های صنعتی یا انسانی بزرگ، بسیار فراگیر شده است. به خصوص برج خنک کننده از جنس فایبرگلاس که در تولید های اخیر راندمان بسیار بالایی را از خود به ثبت رسانده است.

تا چند سال قبل برای طراحی بدنه کولینگ تاورها از فلزاتی مانند آهن استفاده می شد که هم موجب می شد وزن برج خنک کننده بسیار سنگین باشد و هم طولی نمی کشید که برای رفع رسوب و زنگ زدگی باید به دنبال تعمیرکار حرفه ای  می فرستادند. هنوز هم معدود خریداران کولینگ تاورهای فلزی در بازار هستند چرا که قیمت جنس فلزی کولینگ تاورها ارزانتر است.

کولینگ تاور چیست؟

اگر  شما یکی از مدیران یا کارکنان  یک کارخانه صنایع شیمیایی همچون تزریق پلاستیک، یا دستگاه هایی با تولید حرارت بالا هستید حتما می دانید که علاوه بر خنک کردن هوای فضای کاری، دستگاه ها نیز به خنک شدن نیاز دارند و گرمای بالا چه اثرات مخربی روی آن ها دارد. اگر به دنبال گزینه مناسبی برای حل این مشکل هستید باید به دنبال خرید یک کولینگ تاور باشید. کولینگ تاور یا برج خنک کننده در طرح ها و انواع مختلف بسته به نیاز شما در بازار موجود است .

کولینگ تاور یک دستگاه تبدیل کننده حرارت است و با تماس آب و هوا ، درجه حرارت آب را به هوا انتقال داده تا آب خنک شود. آب خنک شده به مصرف خاص می رسد و با دمای بالا دوباره وارد کولینگ تاور می شود. این کلیت کار یک برج خنک کننده است و بسته به نوع آن روش کار هر کولینگ تاور با دیگری تفاوت دارد. کولینگ تاورهای عظیم الجثه بیشتر برای مصارف پالایشگاه ها و کارخانه های بزرگ استفاده می شود و گاهی به ارتفاع ۲۰۰ متر و قطر ۱۰۰ متر می رسند. اما کولینگ تاورهای کوچکی را هم دیده اید که روی برخی پشت بام ها نصب می شوند. که کار آن ها در بیشتر مواقع فقط کمک به تولید هوای مطبوع است.


انواع برج خنک کننده

برج خنک کننده یا کولینگ تاور در اصل وسایل خنک کردن آب می باشند و وسیله ای می باشد که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند. آب گرم خروجی از کندانسور به بالای خنک کن پمپ میشود و از آنجا به تشتک برج می ریزد . آب گرم شده برای خنک شدن به برج خنک کننده بازمی گردد. آب در برج خنک کننده به گردش در می آید و از بالای برج به طرف پایین ریخته می شود . این آب در حین سقوط از درون پوشش های داخلی برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می دهد.
انواع برج خنک کننده می تواند بر اساس شرایط آب و هوای پیرامون شهرک صنعتی و نیازهایی که واحد دارد طراحی و تولید شود اصل استاندارد برج های خنک کننده در کشور آلمان سازماندهی می شود اما در کشور ما نیز به دلیل استفاده بسیار بالا در همه صنایع، طراحی و تولید آن شکل گرفته است و در برخی موارد واردات قطعات و اسمبل در ایران را شاهد هستیم.

از انواع برج خنک کننده می توان به دو نوع معروف آن یعنی برج خنک کننده خشک و مرطوب اشاره کرد. هر یک از این ها برای شرایط خاص در نظر گرفته شده اند و بستگی به نوع کاربردشان دارد.  کولینگ تاور که در آن مصرف آب بیشتر است برای مواردی کاربرد دارد که دسترسی به آب خوب باشد و با کمبود آب مواجه نباشید. در این مدل، آب در تماس مستقیم با هوا قرار دارد و میزان زیادی از آب تبخیر می شود به همین دلیل پیوسته به مخزن آب کولینگ تاور آب تزریق می شود. این نکته بسیار اساسی برای انتخاب نوع کولینگ تاور است. البته شایان ذکر است اگر این مدل از کولینگ تاور را برای واحد صنعتی خود انتخاب کنید بازدهی بسیار خوبی را شاهد هستید و شما از خرید این  کولینگ تاور قوی پشیمان نخواهید شد، به شرطی که در تزریق آب به کولینگ تاور محدودیت نداشته باشید. نوع دیگر کولینگ تاور که در محیط های کم آب مورد استفاده قرار می شود مدل خشک آن است یا به عبارت دیگر کولینگ تاور مدار بسته. مصرف آب در این مدل بسیار کمتر خواهد بود. چون آب اضافی به مخزن کولینگ تاور تزریق نخواهد شد.

فروش کولینگ تاور

فروش کولینگ تاور یا برج خنک کننده بسته به نوع نیاز مشتری است. بسته به میزان هزینه ای که می خواهد بکند یا میزان فضایی که دارد می تواند از انواع کولینگ تاورها سفارش دهد. اگر نیاز مشتری به گونه ای باشد که نیاز به چند نوع از کولینگ تاورها داشته باشید، کارشناس مربوطه ترکیب چند کولینگ تاور را پیشنهاد می دهد. کولینگ تاورهای شایعی در بازار موجود هستند. برج خنک کننده مکعبی با طرح فایبرگلاس، برج خنک کننده مارلی ذوزنقه،برج خنک کننده مارلی مدور، برج خنک کننده سانتریفیوژ، برج خنک کننده کانتر فلزی و برج خنک کننده گرد دسته بندی مورد نظر کارشناسان کولینگ تاور ها است.

اما تاکید بیشتر برای فروش یک دستگاه کولینگ تاور فایبرگلاس، شکل هندسی گرد و ایستاده است مانند اشکال هذلولی یا مکعب. شاید هزینه کمی بیشتر باشد ولی قطعا در این خرید مشتری سود بیشتری خواهد برد، چراکه از بسیاری خرابی های احتمالی جلوگیری کرده است. به همین دلیل است که در سال های اخیر تولید کولینگ تاورهای فایبر گلاس بسیار زیاد شده است با اینکه هزینه تمام شده طراحی و تولید آن بسیار بالاتر است.

قیمت گذاری برای فروش کولینگ تاور ها با محاسبه حجم آن ها بر اساس متر مکعب است. متراژ هر بلوک کولینگ تاور که در حالت استاندارد به ارتفاع ۱۲۰ متر هم می رسد، توسط کارشناسان محاسبه می شود. یک فاکتور مهم در هزینه کولینگ تاور فایبرگلاس نوع پکینگ استفاده شده در آن است. پکینگ یک دستگاه مهم است که درون بدنه کولینگ تاور قرار می گیرد و وظیفه اصلی کولینگ تاور را انجام می دهد. پکینگ با ترفند های متفاوت بین آب داغی که درون سیستم وجود دارد و هوا، سطح تماس ایجاد می کند. مشاوران در زمینه کولینگ تاور به شما خواهند گفت چه نوع پکینگی برای استفاده شما مفید خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید