خانه / دستگاه بازیافت / قیمت دستگاه بازیافت ظروف بطری پت پلاستیکی نوشابه

قیمت دستگاه بازیافت ظروف بطری پت پلاستیکی نوشابه

آیا از میزان سودآوری مالی حاصل از بازیافت انواع ظروف و نایلون میکرونی و محصولات پلاستیکی نظیر بطری پت نوشابه اطلاع دارید؟ قیمت دستگاه های بازیافت پلاستیک بر اساس چه پارامتر هایی تعیین می شوند؟ راد ماشین علاوه بر دستگاه های بازیافت بطری، ماشین آلات تزریق پریفرم، تزریق درب و بادکن خط تولید انواع بطری نوشابه و آب معدنی را به فروش می رساند.

شاید برای شما سوال باشد که آیا می توان با بازیافت و نایلون نایلکس انواع محصولات و ظروف پلاستیکی به سودآوری قابل ملاحظه ای دست یافت. برای یافتن پاسخ این سوال پیشنهاد می کنم با مطاله این مقاله ما را همراهی کنید. به نظر شما امروزه چه میزان زباله پلاستیکی را می توان در شهر ها و یا در دامان طبیعت یافت؟ آیا این حجم زباله و ضایعات پلاستیکی تظیر انواع بطری پت و … برای راه اندازی خطوط بازیافت پلاستیک در شهر های مختلف کفایت نمی کند؟ فراوانی زباله پلاستیکی و تولید روز افزون آن نگرانی ها در مورد کمبود مواد اولیه مورد نیاز دستگاه های بازیافت پلاستیک را رفع می نماید.

قیمت دستگاه بازیافت بطری

دستگاه بازیافت پلاستیک می تواند برای تولید گرانول رشته ای از انواع ضایعات و زباله های پلاستیکی بکار رود. گاها برخی از مشتریان تمایل دارند که دستگاه را بصورت تخصصی برای بازیافت محصولی خاص مورد استفاده قرار دهند. از این رو دستگاه بازیافت پلاستیک و نایلکس با توجه به نوع محصولی که بازیافت می کند نیز ممکن است نام گذاری گردد.

از جمله این نام ها می توان به دستگاه بازیافت بطری اشاره نمود. قیمت دستگاه بازیافت بطری همانند دیگر انواع دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیکی به ظرفیت تولید آن در ساخت وابسته است. بنابراین هر اندازه که ظرفیت تولید مورد انتظار از دستگاه بازیافت بالاتر باشد، نیازمند استفاده از سیلندر ماردون بزرگتر و موتور گیربکس قدرتمندتر در ساخت آن هستیم.

سود دهی بازیافت پلاستیک

همانگونه که بیان شد، فراوانی زباله پلاستیکی و نایلکس ارس در محیط زندگی و طبیعت و همچنین تولید روز افزون آن سبب شده است که دغدغه عدم دسترسی به مواد اولیه تا حدودی رفع گردد. معمولا ضایعات پلاستیکی بصورت آسیاب شده و یا سالم توسط شرکت های تولید کننده گرانول خریداری می شوند. مواد آسیاب شده از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

بطور کلی حداقل سودی که برای تولید هر کیلو گرم گرانول پلاستیک توسط دستگاه های بازیافت پلاستیک متصور هستیم ۳۰۰ تومان می باشد (البته این عدد تخمین نبوده و واقعی می باشد). از طرفی کوچکترین دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیکی راد ماشین ظرفیت تولید ۱۰۰ الی ۱۳۰ کیلوگرمی در ساعت دارد. ضرف نظر از اینکه می توان این دستگاه ها را بصورت ۲۴ ساعته بکار بست، اگر حتی در روز ۱۰ ساعت نیز تولید انجام شود، سود مالی قابل توجهی درپی خواهد داشت.

حداقل ظرفیت تولید دستگاه بازیافت پلاستیک در ساعت ۳۰۰ کیلو گرم است. از طرفی اگر به ازای هر کیلوگرم گرانول تولیدی توسط این دستگاه ۳۰۰ تومان سود در نظر گرفته شود، با حساب ۱۰ ساعت کار در روز و ۳۰ روز کاری در ماه حداقل عدد درآمد برابر با ۹ میلیون تومان خواهد بود. اگر ظرفیت ماکزیمم یعنی ۱۳۰ کیلو گرم در ساعت را در نظر بگیریم عدد مذکور تا ۱۱٫۷ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

بدیهی است که افزایش ساعات کاری خط تولید می تواند این مبالغ را تا دو برابر افزایش دهد. از طرفی می توان با خرید دستگاه بازیافت پلاستیک بزرگ تر با توجه به ظرفیت تولید بالاتر گرانول بیشتری تولید نموده و درآمد بیشتری داشت.

خرید دستگاه بازیافت پلاستیک

از آنجایی که شرکت های سازنده دستگاه بازیافت پلاستیک معمولا دستگاه ها را دپو نمی کنند، برای خرید آن ها می بایست سفارش ساخت داده شود. بعبارت دیگر ابتدا قرارداد خرید دستگاه بازیافت پلاستیک عقد شده و پس از سپری شدن مدت زمان مورد نیاز برای ساخت، دستگاه تست شده و تحویل مشتری می گردد. بدیهی است که بخشی از مبلغ قرارداد در ابتدا و بخش دیگر آن در زمان تحویل دستگاه دریافت می گردد.

خط تولید بطری نوشابه

در سایر مقالات بطور مفصد در مورد ماشین آلات خط تولید بطری نوشابه صحبت کرده ایم. بطور کلی خط تولید بطری نوشابه شامل اجزایی نظیر موراد زیر می گردد:

  • دستگاه تزریق پریفرم
  • دستگاه تزریق درب بطری
  • دستگاه بادکن پت

البته علاوه بر این دستگاه های اصلی یکی از مهم ترین عوامل که وجود آن در خط تولید بطری نوشابه ضرورت دارد، قالب پریفرم می باشد. با توجه به اینکه نوشابه دارای گاز می باشد، در ساخت قالب پریفرم می بایست دقت لازم صورت پذیرد تا از گازبند بودن آن اطمینان حاصل شود.

خط تولید بطری آب معدنی

یکی دیگر از کاربرد های بطری پت بسته بندی آب معدنی و آب های گازدار می باشد. خط تولید بطری آب معدنی کاملا مشابه خط تولید بطری نوشابه و سایر نوشیدنی های گازدار می باشد. اما تفاوت کوچکی در این خط تولید نسبت به خط تولید بطری نوشابه دیده می شود. با توجه به اینکه آب معدنی گازدار نمی باشد، نیازی به ساخت قالب پریفرم گازیند برای خط تولید بطری آب معدنی احساس نمی شود.

مطلب پیشنهادی

سازنده دستگاه بازیافت ضایعات بطری پلاستیک پت نوشابه

به نظر شما بازیافت انواع ضایعات پلاستیک نظیر بطری های پلاستیکی و پت های نوشابه …

دیدگاهتان را بنویسید

 
کانال تلگرام