قیمت دستگاه تزریق بادی پلاستیک و اکسترودر پلی اتیلن

دستگاه پلاستیک بادی

آیا با دستگاه های تزریق پلاستیک بادی و انواع اکسترودر مواد پلی اتیلن آشنا هستید؟ قیمت ماشین آلات مذکور با توجه به چه پارامتر هایی محاسبه می گردد؟ چگونه با مشاهده محصول بتوانیم به دستگاه تولید کننده آن پی ببریم؟

اکسترودر های مواد پلی اتیلن شامل انواع محتلفی می شوند. همانگونه که می دانید دستگاه تزریق پلاستیک بادی شامل واحد هایی نظیر واحد تزریق، گیره، کنترل و هیدرولیک می گردد. در حقیقت واحد تزریق در انواع دستگاه تزریق و بادی یک اکسترودر می باشد. اما بطور کلی انواع دستگاه اکسترودر پلی اتیلن بسته به نوع محصولی که تولید می کنند، بصورت مجزا نام گذاری شده و از یکدیگر متمایز می شوند.

دستگاه های بادی پلاستیک

دستگاه های بادی پلاستیک برای تولید انواع بطری از مواد پلی اتیلن، دبه و گالن پلاستیکی و بطور کلی هر محصول پلاستیکی که دارای دیواره نازک بوده و داخل آن خالی می باشد، بکار می رود. معروف ترین محصولاتی که تولید آن ها بوسیله دستگاه پلاستیک بادی صورت می پذیرد می توان به دبه ماست، دبه خیارشور، گالن های پلاستیکی سوخت، دبه مواد شوینده، دبه سرکه و ترشی، ظروف پلاستیکی کاربردی در آزمایشگاه ها و پزشکی و بسیاری دیگر اشاره نمود. قیمت دستگاه تزریق پلاستیک بادی همانگونه که بارها بیان کرده ایم به مشخصات ۴ واحد اصلی آن یعنی واحد تزریق، وواحد گیره، واحد کنترل و واحد هیدرولیک بستگی دارد.

دست تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک نیز همانند دستگاه بادی پلاستیک شامل انواع مختلفی است که قیمت فروش آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. بطور کلی دستگاه تزریق پلاستیک پیچیده تر از ماشین آلات بادی می باشد. قیمت فروش دستگاه های تزریق پلاستیک بسیار بالاتر از انواع دستگاه تولید پلاستیک بادی است.

دستگاه اکسترودر پلی اتیلن

دستگاه اکستروژن پلی اتیلن به منظور تولید انواع محصولات پلاستیکی که طول زیادی دارند بکار می رود. از جمله این ماشین آلات می توان به دستگاه اکسترودر لوله پلی اتیلن اشاره نمود.دستگاه تولید لوله پلیکا، دستگاه تولید لوله برق، دستگاه تولید لوله آب، دستگاه تولید لوله جاروبرقی، دستگاه تولید لوله خرطومی برق، دستگاه تولید لوله سبز، دستگاه تولید لوله فاضلاب، دستگاه تولید لوله آبیاری قطره ای، دستگاه تولید لوله آبیاری همگی دستگاه اکسترودر هستند که بسته به وزن، طول، ضخامت و سایر مشخصات محصول تولیدی از نظر قیمت با یکیدگر متفاوت می باشند.

امروزه دستگاه اکستروژن پلاستیک در انواع مختلفی توشط شرکت های ماشین ساز ایرانی طراحی و ساخت می گردد. اما می توان دستگاه اکستروژن پلی اتیلن چینی و تایوانی نیز در ایران خرید نمود. معمولا شرکت های سازنده دستگاه اکستروژن پلاستیک ایرانی قطعات اصلی این دستگاه را از چین و یا دیگر کشور هایی که در زمینه صنعت پلاستیک توسعه یافته اند، وارد ایران نموده و دستگاه ها را با استفاده از آن ها طراحی نموده و می سازند.

دستگاه تزریق پلاستیک لوله برق

همانگونه که بیان شد انواع لوله پلاستیکی بویژه لوله برق با استفاده از دستگاه اکسترودر پلی اتیلن مناسب تولید می گردند. اما بسیاری به این دستگاه، دستگاه تزریق پلاستیک لوله برق نیز می گویند. از آنجایی که عامه مردم دستگاه های تولید محصولات پلاستیکی را به نام دستگاه تزریق پلاستیک می شناسند، می توان درک نمود که چگونه در اطلاق نام دستگاه تزریق پلاستیک لوله برق به دستگاه اکسترودر در اشتباه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید