قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

دستگاه ظروف یکبار مصرف

قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف در بازار ایران چقدر است؟ چه شاخصه هایی برای تعیین نرخ این دستگاه ها وجود دارند که بایستی در نظر گرفته شود؟ پاسخ این سوالها در ادامه محتوا موجود است. پس با ما همراه باشید.

تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چند سالی بیشتر نیست که قوت گرفته است. دلیل آن نیاز بازار به ظروفی بود که بتواند مواد غذایی داخل خود را بصورت کاملا وکیوم شده نگهداری نماید. در واقع ظروف آلومینیومی این امکان را برای بازار فراهم کرد تا مواد غذایی قابل فساد نیز بتوانند مدت طولانی را تازه بمانند.

در خط تولید این نوع ظروف، ۳ نوع دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

  • دستگاه فیدر
  • دستگاه رول باز کن
  • دستگاه پرس ظروف

استفاده از دستگاه پرس در تولید ظروف آلومینیومی بسیار اهمیت دارد. ورق های آلومینیومی پس از آنکه در خط تولید تبدیل به ظروف نهایی می شوند، یک سری ضایعات از خود به جا می گذارند. این ضایعات دور ریخته نمی شود و فروش آن ها نیز سود آور می باشد.

در واقع دستگاه پرس ظروف، کاری را انجام می دهد که سایر دستگاه های خط تولید قادر به اجرای آن نیستند. این کار نیز به حداقل رساندن ضایعات و زباله های حاصل از تولید می باشد. از این رو تهیه آن برای خط تولید بسیار اهمیت دارد.

فاکتورهای تعیین قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف

قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به عوامل متعددی وابسته است. مهمترین عامل، روند و راندمان تولید دستگاه می باشد. از طرفی وزن و ابعاد نیز در تعیین قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف تاثیرگذار است.

در واقع قرار گرفتن دستگاه پرس در اثنای خط تولید، می تواند دوباره کاری را از فرآیند تولید حذف نماید. این شاخصه نیز نبایستی در هنگام مشخص نمودن قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف نادیده گرفته شود.

دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

همانطور که مشاهده نمودید، تعیین قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف وابسته به عوامل مختلفی بود؛ اما اینجا سوالی پیش می آید که آیا دستگاه پرس فقط برای ظروف آلومینیومی کاربرد دارد یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال، بایستی اول این را بدانیم که ظروف یکبار مصرف عمدتا به انواع زیر تولید می شوند:

  • ظروف کاغذی
  • ظروف پلاستیکی
  • ظروف آلومینیومی
  • ظروف گیاهی

بررسی روند تولید هر یک از این ظروف، کاربرد یا عدم کاربرد دستگاه پرس را مشخص می کند. خط تولید ظروف پلاستیکی و گیاهی کاملا عین هم است و ضایعات سختی از آنها تولید نمی شود.

از طرفی ظروف کاغذی نیز از کاغذ تولید می شوند. لذا ضایعات آن کاغذ بوده و پرس کردن آنها به درد نمی خورد؛ چراکه پرس دوباره کاغذ، کیفیت آن را به مراتب می کاهد. از این رو دستگاه پرس تنها در تولید ظروف آلومینیومی به کار می رود.

به جرات می توان گفت که همین وجه تمایز توانسته در قیمت دستگاه پرس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی و هزینه خط تولید آن تاثیر بسزایی بگذارد. لذا قبل از خرید اکیدا توصیه می شود که از مشاورین متخصص، راهنمایی های لازم را براساس خط تولید مورد نیاز و سرمایه خود اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید