قیمت فروش دستگاه تولید نایلون سه لایه گلخانه ای عریض

دستگاه نایلون سه لایه

به نظر شما تفاوت نایلون دو و سه لایه چیست؟ دستگاه تولید نایلون گلخانه ای سه لایه از چه مشخصات فنی برخوردار است؟ دلیل اصلی بالاتر بودن قیمت فروش دستگاه های تولید نایلون سه لایه عریض در مقایسه با نایلون های دو لایه عریض چیست؟

امروزه سقف گلخانه ها را با استفاده از پلاستیک می پوشانند. از آنجایی که تولید و پرورش بسیاری از گیاهان در گلخانه بویژه برخی از گل های گران قیمت چند سالی زمانبر می باشد، نایلونی که برای پوشش سقف آن بکار می رود می بایست از کیفیت مناسب برخوردار باشد تا طی چند سالی که پرورش گیاه زمان صرف می گردد، گزندی به واسطه خرابی پوشش سقف به آن نرسد.

اما چه دستگاه هایی برای تولید نایلون مذکور بکار می روند؟ روش کار دستگاه تولید نایلون سه لایه چگونه است؟ دلیل افزایش قیمت دستگاه تولید نایلون سه لایه در مقایسه با دستگاه تولید نایلون دو لایه چیست؟ این ها سوالاتی هستند که در ادامه سعی در ارائه پاسخ مناسب برای آن ها هستیم. پس ما را با مطالعه این مقاله همراهی نمایید.

دستگاه تولید نایلون سه لایه

برای درک بهتر این دستگاه باید ابتدا با مفهوم سه و دو لایه بودن نایلون آشنا شویم. وقتی گفته می شود نایلون دو لایه است. یعنی دو لایه مجزا از هم که اگر نایلون را از وسط به دو نیم بصورت طولی تقسیم کنیم، تبدیل به یک نایلون تک لایه خواهد شد. در حقیقت در اینجا دولایه بودن به تعداد تاهای نایلون بر می گردد.

اما منظور از نایلون سه لایه این است که فیلم آن متشکل از سه لایه به هم چسبیده است. بگونه ای که نمی توان آن ها را از هم جدا کرد. به عبارت دیگر نایلون سه لایه می تواند بصورت دو لایه نیز رول کردد. از این رو دستگاه تولید نایلون سه لایه می بایست به دو واحد اکسترودر کاملا مجزا از هم شامل سیلندر ماردون، گیربکس و موتور مجهز باشد. در حالی که دستگاه تولید نایلون دو لایه یک واحد اکسترودر بیشتر ندارد.

روش کار دستگاه نایلون سه لایه به این صورت است که دو مواد متفاوت توسط دو سیلندر ماردون مجزا به داخل قالب تزریق شده و با استفاده از همای خروجی کمپرسور هوا تبدیل به حباب شده و در مراحل بعد بسته به نیاز بصورت تک و یا دو لایه رول می گردد.

ظرفیت تولید دستگاه نایلون سه لایه به عرض آن نیز بستگی دارد. به عبارت دیگر هر اندازه عرض نایلون مورد نظر بیشتر باشد، دستگاه تولید نایلون سه لایه بزرگتر و قدرتمند تر می گردد. از آنجایی که یکی از کاربرد های اصلی نایلون سه لایه پوشش سقف گلخانه است، به این ماشین صنعتی، دستگاه تولید نایلون گلخانه ای نیز گفته می شود. نایلون گلخانه ای معمولا بصورت عریض تولید می گردد.

دستگاه تولید نایلون دو لایه

نایلون دو لایه همانگونه که گفته شد در واقع یک فیلم تک لایه است که معمولا بدون اینکه برش بخورد حول قلطک پیچانده می شود. معمولی ترین انواع دستگاه تولید نایلون دو لایه عبارت اند از دستگاه تولید نایلون و نایلکس که خروجی آن ها با استفاده از دستگاه دوخت و برش نایلون و یا دستگاه دوخت و پرفراژ نایلون می تواند به کیسه فریزر، کیسه زباله، کیسه دسته دار و یا سفره یکبار مصرف تبدیل شود.

البته دستگاه نایلون دو لایه برای تولید انواع نایلون های عریض نیز طراحی و ساخت می گردد. با توجه به اینکه دستگاه نایلون دو لایه یک واحد اکسترودر بیشتر ندارد، از نظر قیمت فروش بسیار ارزان قیمت تر از دستگاه نایلون سه لایه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید