قیمت فروش دستگاه های تزریق پلاستیک بادی

دستگاه پلاستیک بادی

قیمت فروش دستگاه های تزریق پلاستیک بادی بر اساس چه پارامتر هایی تعیین می گردد؟ بجر دستگاه بادی چه ملزومات دیگری برای راه اندازی خط تولید ظروف بادی مورد نیاز می باشند؟

امروزه دستگاه تزریق پلاستیک بادی در انواع متنوعی نظیر دستگاه بادی ۱ لیتری، دستگاه بادی چهار لیتری، دستگاه بادی ۲۰ لیتری و … توسط شرکت های مختلف طراحی و ساخت شده و به فروش می رسد. دستگاه های بادی پلاستیک از نظر قیمت فروش با یکدیگر متفاوت هستند. دلایل اختلاف قیمت این ماشین آلات بارها در مقالات متنوع راد ماشین بیان شده اند. در این مقاله نیز به بررسی مختصر برخی از مهم ترین دلایل اختلاف قیمت میان دستگاه های بادی می پردازیم.

سیلندر ماردون دستگاه تزریق بادی

همانگونه که بار ها بیان شد یکی از مهم ترین بخش های دستگاه تزریق بادی واحد اکسترودر یا تزریق که شامل سیلندر ماردون و سیستم چرخاننده ماردون که یا هیدرو موتور است یا موتور گیربکس، می باشد. ظرفیت مواد دهی و سرعت کار دستگاه رابطه مستقیمی با این واحد دارد.

هر اندازه موتور گیربکس و یا هیدروموتور و سیلندر ماردون دستگاه پلاستیک بادی بزرگتر و از مشخصات تولیدی بهتری برخوردار باشد، دستگاه بادی قابلیت تولید ظروف با حجم بیشتری را دارد. از این رو مسلما دستگاه بادی ۲۰ لیتری از نظر واحد اکسترودر قدرتمند تر و گران قیمت تر از دستگاه چهار و یا یک لیتری خواهد بود.

قالب دستگاه تزریق پلاستیک بادی

ابعاد قالب خور دستگاه بادی در تعیین قیمت دستگاه موثر است. واحد گیره همان قالب خور دستگاه بادی است. هر اندازه حجم و ابعاد محصول تولیدی دستگاه بزرگتر باشد، گیره دستگاه بادی نیز بزرگتر و هزینه ساخت آن بیشتر می گردد. از این رو بدیهی است که هزینه ساخت قالب دستگاه ۲۰ لیتری در مقایسه با دستگاه ۴ لیتری و یا ۱۰ لیتری بیشتر خواهد بود.

پاریزون کنترل دستگاه بادی

پریزون کنترل به منظور کنترل ضخامت و طول روده بکار می رود. سیستم کنترل پاریزون از جمله گران قیمت ترین ادواتی است که بر روی برخی از دستگاه های بادی پلاستیک که به منظور تولید قطعات بزرگ طراحی شده اند، نصب می گردد. حداقل قیمتی که پاریزون کنترل می تواند به دستگاه بادی بیفزاید حدود ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان می باشد. علاوه بر این موارد می توان پارامتر های دیگری را نیز در قیمت گذاری دستگاه تزریق بادی موثر دانست.

دستگاه بادی گیج دار

دستگاه های بادی گیج دار نسبت به انواع دستگاه تزریق پلاستیک بادی معمولی حدودا ۱۰ میلیون تومان گران قیمت تر می باشد. شاید برای شما این سوال بوجود آمده باشد که منظور از گیج چیست. درجه بندی بطری و یا دبه تولیدی توسط دستگاه بادی پلاستیک وظیفه گیج دستگاه است.

مهم ترین دستگاه های تولید ظروف پلاستیکی عبارت اند از دستگاه تزریق پلاستیک و دستگاه تزریق بادی. در خط تولید ظروف بادی علاوه بر دستگاه پلاستیک بادی نیاز به دستگاه تزریق پلاستیک نیز می باشد. زیرا برای تولید دسته و نیز درب ظروف از می بایست از دستگاه تزریق پلاستیک استفاده گردد. کمپرسور باد دیگر دستگاهی است که وجود ان در خط تولید دبه و دیگر محصولات پلاستیکی بادی الزامی می باشد. علاوه بر این ها می توان از یک آسیاب پلاستیک برای خرد کردن ضایعات در کنار دستگاه بادی بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید