قیمت کولینگ تاور خشک مداربسته و  تر مدار باز

کولینگ تاور

قیمت کولینگ تاور خشک و کولینگ تاور تر در بازار فروش کشور بسته به شرایط و فاکتورهای مختلفی متفاوت است. کولینگ تاور یک دستگاه خنک کننده است برای دستگاه هایی که در کارخانه ها تولید حرارت می کنند.

دستگاه تزریق پلاستیک یکی از دستگاه های پرکاربرد در کارخانجات کشور است. اگر دستگاه کولینگ تاور در کنار  دستگاه تزریق پلاستیک فعال نباشد دستگاه تزریق پلاستیک عمر کوتاهی خواهد داشت.  نباید به خاطر قیمت کولینگ تاور از خرید نوع خوب آن امتناع کرد زیرا اثرات بدی خواهد داشت.

کولینگ تاور تر یا مدار باز

کولینگ تاور تر یا همان کولینگ تاور مدار باز یا مرطوب یک دستگاه خنک کننده است که وجودش در اماکن مسکونی بزرگ، بیمارستان ها، پالایشگاه ها و کارخانه های صنعتی امری ضروری است. این نوع کولینگ تاور که راندمان بالایی در خنک کردن آب و سیالات دیگر دارد برای فضاهایی مناسب است که مصرف آب در آن با مشکل مواجه نباشد. درحقیقت باید کمبود آب مسئله نباشد.

اما چرا این نوع دستگاه کولینگ تاور به مصرف آب نیاز دارد. باید گفت سیستم کارکرد این دستگاه بدین گونه است که آبی که داخل دستگاه کولینگ تاور کار می کند در معرض مستقیم هوا قرار دارد به این دلیل که دمای هوا کاهش یابد. اما واضح است که هر جا آب  و هوا تماس مستقیم داشته باشند، حجم آب به دلیل تبخیر آب کم می شود و دقیقا به همین علت است که با گذشت چند ساعت حجم آبی که در دستگاه کولینگ تاور در چرخش است بسیار کاهش میابد و کارآیی پایین میآید.

برای جبران این مورد دستگاه باید به یک منبع آب متصل باشد که آب یکسره به داخل دستگاه پمپاژ شود.  نام این دستگاه هم از همین مورد برداشته شده است. قیمت کولینگ تاور مدار باز یا تر و البته مرطوب به حجم ، جنس و شکل آن بستگی دارد. کارشناسان فروش با برسی محیط و نیاز شما قیمت تمام شده را برای شما محاسبه می کنند.

قطعه مهم دیگری که در کولینگ تاورها نصب می شوند پکینگ است. پکینگ ها برای آب داغ این امکان را فراهم می کنند که با سطح وسیعی از هوا تماس داشته باشند. پره های پکینگ با روش های مختلفی آب را با هوا تماس می دهند . یکی از این روش ها روشی است که در آن آب به قطرات بسیار ریزی تبدیل می شود و در هوا پخش می شود.

این کار موجب می شود که آب در سطح وسیع تری با هوا برخورد کند و دمای خود را از دست بدهد. .حوضچه ای که در پایین ترین سطح دستگاه کلینگ تاور هست برای جمع کردن قطرات آب خنک شده است. وقتی حوضچه از آب خنک پر شد و به سطح پمپ رسید. آب خنک به بیرون از کولینگ تاور پمپاژ می شود.

کولینگ تاور خشک یا مدار بسته

کولینگ تاور خشک یا مداربسته برای مناطق خشک که با کمبود آب مواجه است طراحی شده و باید گفت نسبت به اینکه ورودی آب متصل ندارد باز هم خروجی کاری خوبی دارد و از پس خنک کردن دستگاه های پر حرارت بر می آید.

 

سیستم کولینگ تاور خشک یا مدار بسته دارای لوله های تابیده ای است که در وسط مخزن نصب می شوند که نام آنها کویل است، آب داغ داخل کویل ها در جریان است. و با فشار در جهت مخالف زمین در حرکت است. آب از طریق جداره های لوله ها دمای خود را به هوا می رساند و آب خنک به سمت دستگا ها حرکت می کند.

در دستگاه کولینگ تاور مدار بسته فن ها ی قوی بالای آن نصب شده اند تا هوای داخل کولینگ تاور را خنک نگه دارند. وجود فن ها در دستگاه کولینگ تاور خشک بسیار ضروری است. نوع فن مورد استفاده و موتور خاص آن در قیمت  کولینگ تاور بسیار تاثیر گذار است.

کولینگ تاور مکعبی  فایبرگلاس

کولینگ تاور در اشکال مختلفی در بازار تولید شد اما هیچ کدام به پای نوع مکعبی که به شکل ایستاده نصب می شود نمی رسد. کولینگ تاور مکعبی به دلیل شکل هندسی که دارد امکان نصب دستگاه ها داخل آن بسیارآسان است، همچنین اگر احتیاج به جابجایی پیدا کند یا در موقع نصب اولیه بسیار ساده این کار انجام می شود. جنسی که برای کولینگ تاورها استفاده می شود از دو نوع فلزی و فایبرگلاس است.

 

جنس فلزی بسیار سنگین و البته ارزان است اما این ارزانی بی دلیل نیست چرا که بعد از گذشت مدت کوتاهی هزینه های بالایی برای تعمیر یا تعویض باید پرداخت شود. زیرا در جنس فلزی آهن استفاده می شود و آهن به مرور زمان با آبی که در دستگاه کولینگ تاور در جریان است اکسید می شود و موجب زنگ زدگی و خوردگی می شود.

اما کولینگ تاور فایبرگلاس جنسی بسیار سبک دارد و برای نصب و جابجایی گزینه بسیار خوبی است. از طرفی جنس فایبر گلاس ضد اکسید شدن است. و هزینه های جانبی پایینی دارد. البته قیمت کولینگ تاور جنس فایبرگلاس بالا است اما به مزایای خوب آن این هزینه کردن ارزش دارد.

قیمت کولینگ تاور

از مهم ترین عواملی که بر طول عمر دستگاه های صنعتی اضافه می کند بحث کنترل حرارت ایجاد شده از دستگاه ها است. باید به گونه ای این حرارت دفع شود و به محیط پیرامون برسد. اگر در کنار کار کولینگ تاور سعی کنیم به روش های دیگر ن ذذئیز دفع حرارت کنیم به طول عمر دستگاه کولینگ تاور اضافه کردیم. با این کار راندمان بالایی را خواهیم داشت.

قیمت دستگاه کولینگ تاور به همین جزئی تغییر می کند. استفاده از فن هایی با موتور های قدرتمند و پکینگ هایی با جنس مناسب می تواند در بهبود عملکرد کولینگ تاور کمک کننده باشد. قیمت گذاری کولینگ تاور بر اساس متر مکعب فضایی که اشغال می کند محاسبه می شود.

کارشناسان ما با برسی فضای موجود و متر مکعب حجمی که کولینگ تاور استفاده می شود بعلاوه دستگاه های جانبی که در داخل بدنه آن نصب می شود قیمت گذاری می کنند. اگر به دنبال یک خرید خوب  و به صرفه برای حل مشکل گرمای کارخانه خود هستید از کارشناسان ما کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید