هزینه نحوه راه اندازی خط دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف

خط تولید ظروف یکبار مصرف دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف دستگاه ظروف یکبار مصرف

از جمله سوالات متداولی که در ذهن مشتریان ایجاد می شوند، نحوه و هزینه های راه اندازی انواع دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف می باشد. در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

از آنجایی که دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف پس از عقد قرارداد و یا پذیرش سفارش، ساخت می شوند و نیاز به نصب و راه اندازی در محل خریدار دارند، علاوه بر قیمت دستگاه های مذکور هزینه های غیر قابل چشم پوشی نظیر انتقال، نصب و راه اندازی و امثالهم بوجود می آیند. در اکثر موارد این هزینه ها ذهن مخاطب و مشتریان ما را به خود مشغول می کنند. از این رو با وجود اینکه در مقالات دیگر در مورد این هزینه ها صحبت کرده ایم، تصمیم گرفتیم که در مقاله ای مجزا به بررسی هزینه های نصب و راه اندازی دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف بپردازیم.

هزینه خط تولید ظروف یکبار مصرف

بطور کلی هزینه مورد نیاز جهت خرید و نصب و راه اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف اعم از گیاهی و پلاستیکی عبارت اند از:

  • قیمت خرید دستگاه پرس ترموفرمینگ
  • قیمت خرید دستگاه اکسترودر ورق pp یا گیاهی
  • قیمت دستگاه آسیاب
  • قیمت دستگاه کمپرسور
  • قیمت چیلر
  • قیمت دستگاه جمع کننده ظروف
  • قیمت قالب
  • هزینه انتقال دستگاه ها به کارخانه خریدار
  • هزینه نصب و راه اندازی و آموزش

همانگونه که بارها بیان شده است قیمت دستگاه ترموفرمینگ و دستگاه اکسترودر ورق اصلی عامل در بالا رفتن هزینه دستگاه های خط تولید ظروف یکبار مصرف می باشد. آسیاب مناسب برای این خط تولید می بایست دارای دهنه ۸۰ سانتی متری باشد. کمپرسور در این خط وظیفه بالا و پایین بردن جک دستگاه ترموفرمینگ را بر عهده دارد. از این رو کمپرسود ۵ تن برای این خط تولید کفایت می نماید. جمع کننده ظروف نیز از قیمت پایینی برخوردار می باشد. قیمت قالب بسته به ظرافت و تعداد کویته های آن ممکن است از ۳۰ الی ۵۰ میلیون تومان تعیین گردد. اما هزینه انتقال با توجه به قیمت باربری تاثیر چندانی در قیمت خط تولید نخواهد داشت.

هزینه راه اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف

شرکت های مختلف درصدی از مبلغ کل ماشین آلات خط تولید را بعنوان هزینه نصب و آموزش و راه اندازی به قیمت کل می افزایند. ما در راد ماشین معمولا برای کاهش هزینه های خریدار و مشتری مداری از هزینه نصب و راه اندازی و آموزش صرف نظر نموده و این خدمت را بصورت رایگان به مشتریان خود ارائه می نماییم. اما هزینه هایی نظیر ایاب و ذهاب و … چه در داخل و چه در خارج از کشور به تعداد نیرو های اعزامی از سوی شرکت بر عهده خریدار می باشد.

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف فومی

نوعی ظروف یکبار مصرف که معمولا برای غذا مورد استفاده قرار می گیرند، ظروف فومی پلی استایرن هستند که امروزه دیگر در اکثر نقاط جهان استفاده از آن ها ممنوع شده و در ایران نیز مجوزی جهت راه اندازی خط تولید جدید برای این ظروف صادر نمی گردد. بهترین جایگزین برای این ظروف می تواند ظروف یکبار مصرف گیاهی باشد که با ضخامت بالا حالت فومی نیز به خود می گیرد. از این رو اگر در پی خرید ماشین آلات خط تولید ظروف فومی هستید، این مطلب را به شما یادآوری می نمایم که در حقیقت کار بیهوده ای انجام می دهید. زیرا به همین زودی استفاده از این ظروف نیز در ایران نیز ممنوع خواهد شد. بنابراین توصیه می کنم خط تولید ظروف گیاهی خرید نماییید.

دیدگاهتان را بنویسید