دستگاه خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی آلومینیومی پلاستیکی

خط تولید ظروف یکبار مصرف

آیا با ماشین آلات خط تولید انواع ظروف یکبار مصرف آشنا هستید؟ آیا دستگاه های تولید ظروف پلاستیکی، گیاهی و آلومینیومی یکبار مصرف در ایران ساخت می شوند؟

رشد جمعیت سبب شده است که تولید و مصرف بسیاری از محصولات نظیر ظروف یکبار مصرف رواج یابد. ما در سایت راد ماشین تلاش نموده ایم تا انواع دستگاه های خطوط تولید صنعتی پلاستیک و پلیمری را معرفی نماییم در این مقاله انواع خط تولید ظروف یکبار مصرف را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خط تولید ظروف یکبار مصرف

چند سالی است که استفاده از ظروف یکبار مصرف رونق فراوانی یافته است. امروزه ظروف یکبار مصرف اکثرا در سه دسته آلومینیومی، پلاستیکی (پلی پرو پیلن) و گیاهی قرار می گیرند. خط تولید محصولات مذکور را در این مقاله بصورت مختصر بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بطور کلی دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف با تعویض قالب به منظور تولید طیفی از انواع ظروف مانند لیوان، ظرف غذا و … از جنس مخصوصی و مشخصی نظیر آلومینیوم، پلی پرو پیلن و همچنین الیاف گیاهی بکار می رود. در این مقاله به معرفی سه خط تولید می پردازیم که عبارت اند از: خط تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و خط تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی و یا خط تولید ظروف یکبار مصرف فلزی و همچنین خط تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

خط تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

در گذشته ظروف یکبار مصرف پلی استایرن (پی اس) مورد استفاده قرار می گرفتند. اما از آنجایی که مواد پلی استایرن برای سلامتی انسان مفید نیستند، دیگر این نوع ظروف یکبار مصرف مورد تایید وزارت بهداشت اکثر کشور ها قرار نمی گیرند. امروزه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از جنس پلی پرو پیلن (pp) تولید می گردند. بنابراین ساخت خط تولید ظروف پلی استایرن توسط شرکت راد ماشین متوقف شده است.

خط تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی شامل دستگاه های زیر می گردد. وجود این دستگاه ها برای داشتن یک خط تولید کامل الزامی است اما می توان با خرید دستگاه دوم شروع به تولید نمود.

  • دستگاه اکسترودر ورق
  • دستگاه ترموفرمینگ ظروف یکبار مصرف
  • دستگاه لیوان جمع کن
  • کمپرسور هوا 5 متر مکعب با 10 بار فشار
  • چیلر 5 تن جک ترموفرمینگ
  • آسیاب پلاستیک دهنه 80
  • قالب ظرف
با توجه به اینکه با نصب قالب لیوان بر روی دستگاه ترموفرمینگ می توان با استفاده از این خط تولید لیوان یکبار مصرف پلاستیکی نیز تولید نمود، به آن خط تولید لیوان یکبار مصرف پلاستیکی نیز گفته می شود.

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی در واقع با همان خط تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی می باشد. زیرا سیلندر ماردون دستگاه ورق ساز توان اکسترود انواع مواد اولیه گیاهی و پلی پرو پیلن را دارد. از طرفی دستگاه ترموفرمینگ نیز با به منظور قالب گیری ظروف گیاهی و پلاستیکی طراحی و ساخت شده است. از این رو انواع دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی ساخت راد ماشین دو منظوره بوده و می توان با استفاده از آن ها ظروف یکبار مصرف پلاستیکی میز تولید کرد.
خط تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

خط تولید ظروف یکبار مصرف فلزی به مانند دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی، دارای دستگاه ورق ساز و دستگاه پرس ظرف می باشد. دستگاه های اصلی این خظ تولید عبارت اند از: دستگاه پرس، دستگاه رول کن آلومینیوم، دستگاه بازکن و دستگاه فیدر

خط تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

شاید دستگاه تولید ظروف کاغذی ارزان قیمت ترین گزینه برای تولید ظروف یکبار مصرف باشد. اما این دستگاه فقط ظرف را که ممکن است لیوان، بشقاب، کاسه و … باشد را از رول کاغذ تولید می کند. به عبارت دیگر ماده اولیه دستگاه تولید لیوان کاغذی یک رول کاغذ چاپ شده است که توسط دستگاه های دیگر تولید می شود.

دستگاه تولید لیوان کاغذی چای دار

امروزه لیوان های چای دارد از میزان مصرف قابل توجهی برخوردار می باشند. شاید برای شما سوال باشد که این لیوان ها چگونه تولید می شوند. دستگاه تولید لیوان کاغذی همانند آنچه که در بالا توضیح داده شده است لیوان را تولید نموده و در مرحله بعد دستگاهی دیگر انتفای آن را چای ریخته و آن بخش را از سایر قسنت های لیوان جدا می کند.

پاسخ دهید