فروش انواع دستگاه تزریق پلاستیک چینی

دستگاه تزریق پلاستیک

آیا تا بحال به فکر تولید محصول پلاستیکی خاصی افتاده اید؟ به نظر شما دستگاه تزریق پلاستیک مناسب برای تولید آن می بایست چه مشخصاتی داشته باشد؟ تا چه اندازه در مورد انواع دستگاه تزریق پلاستیک اطلاعات کسب نموده اید؟ پیشنهاد می کنم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

امروزه بسیاری از لوازمی که در اطراف ما وجود دارند و در حقیقت نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می کنند، از جنس پلاستیک هستند. همین حالا نگاهی به آشپزخانه منزل خود بیندازید. چند نمونه محصول پلاستیکی را می توانید نام ببرید که تاثیر بسزایی در بهبود شرایط زندگی شما دارند؟ آیا تا بحال فکر تولید یک و یا چند محصول پلاستیکی را در سر پرورانده اید؟ به نظر شما برای تولید محصول مدنظر شما چه دستگاه صنعتی نیاز است؟ با انواع دستگاه تزریق پلاستیک آشنا هستید؟ در این مقاله به معرفی چند دستگاه تزریق پلاستیک کاربردی می پردازیم.

دستگاه تزریق پلاستیک 100 گرمی

بسیاری از قطعات پلاستیکی فشرده کوچک مانند درب دبه پلاستیکی، دسته انواع سطل، درب سطل های کوچک، قاشق و چنگال یکبار مصرف پلاستیکی (البته با قالب دارای حفره های کم)، ظروف و ست های ادویه و بیشمار محصولات پلاستیکی توسط دستگاه تزریق پلاستیک تولید می شوند.

نام گذاری دستگاه تزریق پلاستیک علاوه بر ظرفیت تزریق بر اساس قدرت گیره نیز صورت می پذیرد. از آنجایی که بصورت تقریبی ظرفیت تزریق دستگاه های 80 الی 100 تن حدود 100 گرم می باشد، می توان آن را دستگاه تزریق پلاستیک 100 تن نیز نامید. امروزه ماشین آلات تزریق پلاستیک چینی در انواع تناژ گیره و ظرفیت های تزریق متنوع بصورت نو و دست دوم در ایران خرید و فروش می گردند. دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم از نظر قیمت اختلاف قابل ملاحظه ای با ماشین آلات نو دارد. فاصله بین میله های راهنمای دستگاه 100 گرمی حدود 40 سانتی متر می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک 200 گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک 200 گرمی نیز در صنعت بسیار پرکاربرد است. بصورت تقریبی می توان گفت که دستگاه تزریق پلاستیک 160 تن برای تزریق انواع محصولات پلاستیکی با وزن ها 200 الی 300 گرم مناسب می باشد. دستگاه تزریق پلاستیک 300 گرمی نیز می تواند نام دیگر این ماشین صنعتی باشد.

محصولاتی نظیر گلدان های سایز 15 الی 17، کشوی انواع دراور پلاستیکی و درب های جلوی آن ها، درب سطل زباله پدالی، دسته انواع سبد پیکنیک و بسیاری دیگر از محصولات پلاستیکی دارای وزن حدودی 200 الی 300 گرم را می توان با دستگاه تزریق پلاستیک 160 تن تولید نمود.

انواع دستگاه تزریق پلاستیک چینی از جمله دستگاه 200 گرمی توسط کارشناسان راد ماشین بصورت اقساطی به فروش می رسند. دستگاه مذکور می تواند قالب محصولات پلاستیک را تا ابعاد حدودی 45*45 سانتی متر در خود جای دهد.

دستگاه تزریق پلاستیک 250 گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک 250 گرمی می بایست دارای گیره با قدرت 120 الی 150 تن باشد. از جمله کاربرد هایی که برای دستگاه تزریق پلاستیک 250 گرمی در نظر می گیرند تولید انواع سطل های کوچک، گلدان، ظروف پلاستیکی ادویه و … می باشند. دستگاه تزریق مواد پلاستیکی 250 گرمی که برای تولید برخی از محصولات دیواره نازک بکار می رود، می بایست از سرعت کار بالایی برخوردار باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک 350 گرمی

به این ماشین نیز می توان نام دستگاه تزریق پلاستیک 300 گرمی را اطلاق نمود. ماشینی که ظرفیت تزریق و مواد دهی مناسب برای تولید محصولات 350 گرمی را دارد، می بایست قدرت گیره ای حدود 180 الی 220 تن داشته باشد. بنابراین نام گذاری این دستگاه بر اساس قدرت گیره دستگاه تزریق پلاستیک 180 تن است. انواع سطل های کوچک، قطعات صنعتی و … را می توان با استفاده از این دستگاه تولید نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک 500 گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک 250 تن و یا دستگاه تزریق پلاستیک 260 تن را می توان بعنوان ماشین تزریق 500 گرمی در تولید انواع گلدان سایز 20، جاکفشی، درب انواع سطل های پلاستیکی در سایز بزرگ، لوله بدنه اصلی جاظرفی و بسیاری دیگر از اقلام پلاستیکی بکار برد. فاصله تایبار های این دستگاه می تواند 58* 58 سانتی متر و یا کمی بیشتر و یا کمتر باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک 700 گرمی

از آنجایی که دستگاه تزریق پلاستیک 300 تن ظرفیت تزریقی در حدود 1000 گرم دارد، می توان آن را بعنوان دستگاه تزریق پلاستیک 700 گرمی و یا دستگاه تزریق پلاستیک 800 گرمی به مشتریان معرفی نمود. فاصله تقریبی بین میله های تایبار دستگاه 300 تن 65* 65 سانتی متر با اندکی تلرانس می باشد.

از این رو قالب انواع محصولات پلاستیک نظیر سبد میوه 4 و 6 کیلویی، انواع گلدان با ارتفاع 60 سانتی متر، سبد پیکنیک کوچک، درب جانانی های بزرگ و متوسط، سطل زباله پدالی و … می تواند در آن جای گیرد.

دستگاه تزریق پلاستیک 1000 گرمی

دستگاه تزریق پلاستیک یک کیلویی یا 1000 گرمی معمولا به دستگاه تزریق پلاستیک 400 تن اطلاق می گردد. این دستگاه بسیار پرکاربرد بوده و آن را با نام های دستگاه تولید سبد میوه و دستگاه تزریق سبد میوه نیز می شناسند. معمولا قالب خور دستگاه های تزریق پلاستیک 400 تن چینی بیش از 70 سانتی متر می باشد. بعنوان مثال برای یک دستگاه با برند خاص 73*73 سانتی متر می باشد.

علاوه بر سبد میوه، سطل های بزرگی که وزن آن ها در حدود یک کیلو گرم و کمی بیشتر است با دستگاه تزریق پلاستیک 400 تن یا 1000 گرمی تولید می پذیرند. جاظرفی، سبد لباس، سبد پیکنیک، سطل زباله پدالی بزرگ، بدنه صندلی های فلزی و دیگر محصولاتی که وزن آن ها در حدود 1000 الی 1400 گرم است، از جمله محصولاتی هستند که برای تولید آن ها نیاز به خرید دستگاه تزریق پلاستیک 1000 گرمی می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک 800 تن

دستگاه تزریق پلاستیک 800 تن حدود 3 کیلو گرم ظرفیت تزریق داشته و از آن به منظور تولید انواع محصولات پلاستیکی نسبتا بزرگ، حجیم و سنگین استفاده می گردد. انواع سطل های آشغال بزرگ، قطعات خودرو و … از جمله محصولاتی هستند که با خرید دستگاه تزریق پلاستیک 800 تن می توان آن ها را تولید نمود.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک

علاوه بر انواع دستگاه تزریق پلاستیک همه کاره که در بالا به تعدادی از پرکاربرد ترین انواع آن اشاره شد، برخی از ماشین آلات تزریق پلاستیک برای تولید محصولات خاص طراحی و ساخت می گردند. از این رو شرکت های ماشین ساز چینی در کاتالوگ خود این ماشین آلات را بصورت مجزا نسبت به انواع دستگاه تزریق پلاستیک همه کاره تشریح می کنند. در ادامه به برخی از ماشین آلات تزریق پلاستیک مخصوص می پردازیم.

دستگاه تزریق پلاستیک پت

پت یا پریفرم در تولید انواع بطری نوشابه و نوشیدنی های گازدار و همچنین آب معدنی کاربرد دارد. دستگاه تزریق پلاستیک پت از نظر واحد تزریق تفاوت اندکی با ماشین آلات دیگر تزریق پلاستیک دارد. تولید پریفرم معمولا نیاز به دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا که طول سیلندر ماردون آن در مقایسه با سایر ماشین آلات تزریق پلاستیک بیشتر است، دارد. دستگاه تزریق پلاستیک بطری، و دستگاه پت زن نام های دیگری هستند که به این دستگاه اطلاق می گردند.

بر اساس تعداد کویته های قالب و وزن پریفرم (برای بطری 500 سی سی 16 و برای بطری 1500 سی سی 25 گرم) می توان ظرفیت واحد تزریق و به طبع آن قدرت گیره دستگاه تزریق پلاستیک را محاسبه نمود. البته در انتخاب دستگاه می بایست به فاصله میله های راهنمای آن نیز توجه نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری

در خط تولید بطری پت علاوه بر دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم نیاز به دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری نیز می باشد. این دستگاه معمولا به قالب 48 و یا 32 کویته مجهز می گردد. دستگاه مذکور نیز همانند دستگاه پت زن از سرعت قابل قبولی برخوردار است. معمولا دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری دارای قدرت گیره بیش از 200 تن است. البته این امر به تعداد کویته های قالب درب بطری وابسته است.

علاوه بر دستگاه تزریق پلاستیک چینی، می توان از انواع دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی با کیفیت به منظور تولید درب بطری و یا پریفرم استفاده نمود. دستگاه پلاستیک تزریق درب بطری به تنهایی دلیلی بر کیفیت و یا بی کیفیتی درب بطری نیست. قالب دستگاه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ

برای اینکه دستگاه تزریق پلاستیک بتواند محصولاتی را متشکل از مواد پلیمری با دو رنگ متفاوت تولید کند، دو راه وجود دارد. روش اول اینکه دو قالب متفاوت ساخته شده و از دو دستگاه مجزا برای تولید محصول استفاده شود. در این روش ابتدا قسمتی از محصول که دارای رنگ خاصی است تولید شده و محصول مجددا در دستگاه دیگری قرار می گیرد که بخش دوم ان که از نگی متفاوت است تزریق گردد. این روش علاوه بر اینکه غیر استاندارد و منسوخ شده است، بسیار زمانبر می باشد.

بطور کلی دستگاه تزریق مواد پلاستیکی دو رنگ می بایست برای تزریق مواد رنگی پلاستیکی از سیلندر ماردون های مجزا بهره ببرد. از دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ برای تولید محصولاتی نظیر مسواک استفاده می شود.

روش دوم و به روز استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک دارای دو سیلندر ماردون و موسوم به دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ است. دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ با بکار گیری دو سیلندر ماردون بصورت همزمان مواد دارای دو رنگ متفاوت را برای تولید محصول، داخل قالب تزریق می کند.

دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا

دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا در مقایسه با دستگاه های تزریق پلاستیک همه کاره دارای ظرفیت مواد دهی و سرعت خنک کنندگی قابل توجهی می باشد. از جمله کاربرد های این دستگاه می توان به تولید انواع پریفرم، ظروف پلاستیکی جداره نازک، انواع آی ام ال و … اشاره نمود. انواع دستگاه تزریق پلاستیک سرعت بالا چینی در ایران با قیمت بالاتری در مقایسه با ماشین آلات معمولی تزریقی به فروش می رسند.


پاسخ دهید